SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyári unaloműzés

Kókai Kata [cikkei] - 2005-07-03
Mit tehet a szülő, ha itt a szünidő, és nem szeretné, hogy gyermekei céltalanul kóboroljanak a nyári napsütésben.

A diákok rajongással várják a szünidőt, a szabadulást az iskolai kötöttségektől. A szülők pedig aggódva gondolnak rá, hogyan oldják meg a nyári felügyeletet, és milyen szórakoztató, ugyanakkor értelmes programot találjanak ki gyermeküknek. A szerencsésebbek nagyobb gyermekükre bízhatják a kisebbeket, vagy a nagyszülők segítségét is igénybe vehetik. A legtöbb szórakozás persze anyagi kiadással jár, de a lehetőségeket figyelembe véve könnyen találhatunk olyan táborokat, vagy nappali foglalkozásokat, melyek nem járnak több kiadással, mint év közben a tanszerek, vagy az étkeztetés.

Fontos, hogy a gyerekek, főként a kisebbek ne szakadjanak el a mindennapi rutintól. Nagyjából abban az időpontban keltsük őket, mint iskola idején, így a szünet végén nem lesz nehéz az átállás. Ugyanakkor arra is ügyeljünk, hogy a gyermek ne essen ki a tanulás ritmusából, figyeljünk oda, hogy néha elővegyen egy-egy feladatlapot, esetleg gyakorolja az olvasást, vagy más, szórakoztató, tudásszintjét fenntartó feladatokat végezzen. A folyamatos tanulás segít abban, hogy a nyári szünet után se legyen szokatlan a tanulás.

Ha a gyermekre nagyszülők, vagy idősebb testvérek vigyáznak, akkor is fontos betartani a menetrendet, ne maradjon ki a meleg ebéd, a testmozgás, lehetőség szerint a gyermek inkább a szabadban töltse idejét.

A szünidő kezdete előtt érdemes megérdeklődni az iskolában, hogy szerveznek-e különböző táborokat. Ha a szülő megteheti, akár az iskola által szervezett nyaralásra is elküldheti gyermekét. Ennél olcsóbb megoldást jelentenek a napközis táborok, melyek előnye, hogy csak fél napos elfoglaltságot jelent, így munka után együtt lehet a család. Egyben a gyermek felügyelete is megoldott, így nincs szükség külön segítségre. Ma már számtalan napközis tábor létezik, melyek különböző elfoglaltságokat nyújtanak. A természetjáró táborokban kirándulással, piknikkel töltik a napot, a kézművel, illetve nyelvi táborok helyhez kötöttek.

Néhány napközis tábor ára:

· Nyelvi tábor: 20-30 000 Ft/hét
· Iskolai tábor: 200-500 Ft/nap (Általában csak étkezési költséget kell fizetni.)
· Uszoda tábor: 8-10 000 Ft/hét

Az általános iskolák többsége szervez nyári napközis táborokat. Ezek többségében csupán az étkezési díjat kell kifizetni, a felügyelet és a helyben szervezett foglalkozások ingyenesek. Ha vannak olyan barátaink, akik gyermekei hasonló korúak, érdemes időnként átvállalni a gyermekmegőrzést, így a szülőknek is marad szabadideje.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja