Budapesten vett búcsút tárgyaitól a dúsgazdag gyűjtő
Az október 13-ig meghosszabbított Az Inkák Aranya kiállítás műtárgyainak jelentős része a perui Aranymúzeumból, valamint hazai gyűjteményekből származik, ám emellett egy dúsgazdag spanyol magángyűjtő is hozzájárult ahhoz, hogy a látogatók minél jobban megismerjék a letűnt dél-amerikai nép történetét. Felbecsülhetetlen értékű aranytárgyai - a többi kiállítási anyaggal együtt - magas biztonsági intézkedések mellett érkeztek meg márciusban Budapestre.
A dúsgazdag öreg olajmágnás – aki nem kívánja felfedni a személyét – nemrég személyesen kereste meg a tárlat szervezőit azzal a kéréssel, hogy súlyos betegségére való tekintettel még egyszer, talán utoljára az életében láthassa a kiállítás számára bérbe adott darabjait. A művészetek rajongójaként Spanyolországtól Magyarországig több múzeumot is meglátogatott, hogy utolsó állomásként saját műtárgyait is megtekinthesse.
Az úriember utaztatását a Europecar vállalta az egész kontinensen keresztül. „Meghatódottan és érdeklődve vártuk az úr érkezését, akinek szerettünk volna maximális nyugalmat biztosítani ahhoz, hogy nagy becsben tartott tárgyait – talán életében utoljára – kiállítási körülmények között láthassa. Érkezése napján a kiállítás zárva tartott, ekkor újítottuk meg a tárlatot is. Nagyon büszkék vagyunk világszínvonalú tárlatainkra, úgy gondolom, Az Inkák Aranya kiállítás keretein belül sikerül méltó körülmények között megismertetni a látogatókkal a felbecsülhetetlen értékű inka kincseket” – árulta el Oláh Zsuzsanna kommunikációs vezető.
„A hatalmas érdeklődésre való tekintettel meghosszabbítottuk a tárlatot, október 13-ig. Rekord számú látogató tekintette meg eddig a kiállítást, és bízunk benne, hogy ez a tendencia a következő kiállításainknál is megmarad” - mondta Oláh Zsuzsanna.
Családinet hozzászólások:
Következő hír
EFOTT 2019 - Kapunyitás
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: