EFOTT 2019 - Kapunyitás
Az EFOTT fesztivál főbejárata mentén kedden már kora reggel letáboroztak kisebb-nagyobb csoportok, napernyők, kempingszékek, utazó játékasztalok kíséretében. Létszámuk - ahogy a hátizsákok és sátrak darabszáma is - a nap folyamán több ezerre duzzadt, mígnem 17 órakor felemelkedtek a zárókapuk, és a heti karszalagos efottozók elfoglalhatták a Velencei-tó partját. A bulizók hamarosan már egy utcakarnevál kellős közepén találták magukat, ahol jelmezesek és cheerleaderek ütős zenekar kíséretében vonultak végig a fesztivál területén, hogy a fiatalokat a közös buli helyszínére toborozzák.
Onnan pár lépésre várta őket a Follow The Flow frontembere, Szakács Gergő, hogy tábortűz melletti, gitáros akusztikus zenéjével erősítse a „Csak szabadon…” életérzést. A fesztivál a mai naptól fogadja napijegyes látogatóit is, akik többek között egy gigantikus Giccsparty részesei lehetnek.
Érkezés
Karneváli táncosok
Cheerladerek
Cheerlader bemutató
Ütősök
Szakács Gergő (Follow The Flow)
Tóban
Éjszaka
EFOTT csak szabadon...
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: