SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Élmények Bobóországban

Családinet [cikkei] - 2012-12-03
Ha valahová biztosan visszatérünk, az Bobóország lesz... Tavaly december óta ez már nem is kérdéses számunkra.

4 napra érkeztünk a Kolping Hotelbe Alsópáhokra, és bevallom, kicsit izgultam, hogy a 10 hónapos és a 2,5 éves gyerkőceim (na és mi!) hogyan birkózunk majd meg a feladattal, amit egy ilyen utazás és máshol-lét jelent, de nagyon korán kiderült, nincs miért aggódnom.

Az apartmanunk minden igénynek megfelelt, a kisfiam különösen megkedvelte az általa „kakaóscsigás” névre keresztelt csigavonalas szőnyeget a gyerekszobában, és lelkesen mászott át az emeletes ágy alatti alagúton is. Miután kicsomagoltunk, elindultunk felfedezni a házat. A délutáni séta előtt – és ez szinte minden alkalommal kötelező körré vált – megálltunk az előtérben, és a színes „gumihintákon” töltöttük az időt, ki a belső, ki a külső oldalon. A ház előtti játszótér nem csak szép és karbantartott, de szerencsére a biztonságra is ügyeltek a készítői, így nyugodt lélekkel kísérgettük felváltva a nagyobbik lurkót körbe-körbe, míg a kisebb a babakocsiból szemlélődött.

Külön öröm volt számunkra, hogy a felújított, családias, a gyerekek minden igényét kielégítő István házban kaptunk szállást. Közel volt Bobóország, ahová naponta többször is ellátogattunk, és közel volt az étterem is, ami két ilyen kicsi gyerekkel megintcsak nem hátrány. A reggelihez, vacsorához vagy Bobóországba vezető utunkon valamennyi ventillátort bekapcsoltuk, a kerekeket megforgattuk, már ebből is családi program lett. : )

Az étteremben mindenki talált valami fogára valót, sőt, azt hiszem a bőség zavara néha valóban zavart is okozott az egyszerűbb, két-három lehetőséghez szokott kisfiamnál. A reggeli/ebéd/vacsora nekünk, felnőtteknek inkább valami gyorsevési versenyt jelentett, mert a lurkóknak eszük ágában nem volt a szükségesnél tovább ülni az etetőszékekben, így tartanunk kellett velük a lépést.

A fürdőrészleget is kipróbáltuk, na, ide kicsit hosszabb út vezetett a házakon át, de szerencsére a gyerekek is kalandnak fogták fel a sétát. A fürdőben is remekül éreztük magunkat, ki-ki vérmérsékletének és vízimádatának megfelelően.

Minden úgy volt jó, ahogy volt, és bevallom, hogy a kezdeti aggodalmaim is lassan eltűntek, amikor láttam, hogy itt valóban arról szól minden, hogy valamennyien jól érezzük magunkat.

Hazajövetelünk után hetekig arra kért bennünket a kisfiunk, hogy menjünk vissza a „gyönyörű ház”-ba. A mai napig így hívja, és várja a következő alkalmat, hogy útra keljünk Bobóország felé.

Második alkalommal már ismerősként üdvözöltünk mindent, és ismét remekül éreztük magunkat, a gyerekek mindig találtak maguknak valami felfedeznivalót, a szobában vagy a folyosón, kint vagy bent, nem volt nehéz dolguk, itt minden róluk szól. Számomra külön élmény volt látni, hogy néha már együtt fedezik fel az újdonságokat, a kisebb kifejezetten várta, hogy a nagyobb bekapcsolja a ventillátorokat, mutogatta a gombokat, előre figyelte, hol lesz a következő megállónk. Lesz még harmadik, sőt, gyanítom negyedik és ötödik alkalom is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja