SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Iskolai verekedések? - jótanácsok szülőknek

Családinet [cikkei] - 2012-11-11
 [X]

Gyerekként az emberek többsége gyakrabban keveredik fizikai konfliktusba másokkal, mint később. Ennek oka, hogy az alapvető szociális normák még nem fejlődtek ki, és ezért az ösztönös megoldást választják egy-egy probléma rendezésére. Ezeket a verekedéseket, kakaskodásokat a felnőttek általában nem veszik elég komolyan, és egy legyintéssel túlteszik magukat rajtuk, mondván, hogy csak játszanak a gyerekek.

A háttérben azonban ennél sokkal többről van szó. Egyetlen verekedés is hatással lehet az ember egész életére, akár a győztes, akár a vesztes oldalon álljon. Ha nem kezelik megfelelően az esetet, akkor a győztes azt tanulja meg, hogy testi fölénnyel bármikor érvényesíteni tudja az akaratát, és ez a sztereotípia elkíséri a felnőttek világába is. Míg a vesztesben egy örök félelem lehet úrrá, és olyan ember lesz belőle, aki sosem fog kiállni az igazáért.

Ha tudomásunkra jut, hogy gyermekünk verekedésbe került, üljünk le vele beszélgetni, hallgassuk végig türelmesen, míg elmondja az ő szemszögéből a történteket. Fontos, hogy higgadtak maradjunk, míg a történetét mondja.


Amennyiben ő volt az agresszívan fellépő, próbáljuk meg számára tárgyilagosan elmagyarázni, hogy az erőszak nem lehet megoldás, azzal nem lehet tartós sikereket, és elismerést kivívni az életben. Szembesítenünk kell azzal is, hogy vannak nála is erősebbek, így vele is megtörténhetett volna ugyanez, és gondolkozzon el azon, hogy ellenkező esetben őt hogy érintette volna ez az eset. Nagyon fontos, hogy határozottak legyünk, de az „atyai pofon” nem segít, azzal pont az ő igazát erősítjük meg.

Ha gyermekünk volt az eset kárvallottja, akkor is maradjunk higgadtak, érezze, hogy vele vagyunk, kiállunk mellette, ha kell, megtesszük a szükséges lépéseket, például beszélünk a tanárával, de ne kezdjünk el sopánkodni vele, mert az rossz irányba terelheti a fejlődését.

Egyik lehetőség, hogy szégyenérzet alakul ki benne, és többé nem fogja őszintén elmesélni a történteket, a másik hatása az lehet a dolognak, hogy „anyámasszony katonája”  válik belőle, félénk marad, ami a későbbiekben is valószínűsíti, hogy az áldozat szerep jut neki.

Fontos, hogy a gyermekek helyén kezeljék az erőszak kérdését. Sosem szabad, hogy harcmuveszet

egyéni céljai eléréséhez, vagy csupán “poénból” éljen ezzel az eszközzel, de bizonyos esetekben igenis ki kell állnia magáért. Egy gyerek minél kiegyensúlyozottabb, magabiztosabb, annál kisebb az esélye, hogy feleslegesen válassza a verekedést.

A harcművészetek gyakorlása, megoldást jelenthet az ilyen esetekre, mivel az edzéseken a mozgáskoordináció mellett az önfegyelmet, a saját indulatok kezelését, az erőszak elkerülését és végső esetre az önvédelmet is megtanulják.

A harcművészet olyan erkölcsi, szellemi, és fizikai tartást ad, ami segít az élet mindennapi konfliktusainak kezelésében.

Kölyök Ninja edzések a belvárosban

A Seijin dojo ebben a szellemiségben tartja a gyermek képzéseit, figyelve, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a gyermekekből. Ez nem versenysport, a cél az, hogy mindenki saját magához képest fejlődjön, és egy életre részévé váljon a mozgás szeretete és mások tisztelete.

 

Indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja