SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Biztonságban a Kolpingban

Családinet [cikkei] - 2011-03-25
 [X]

Egy olyan hotelben, ahol egész évben naponta több mint száz kisgyermek pihen együtt szüleivel - a kiemelt időszakokban nem ritka a kétszáz feletti gyermeklétszám -, elkerülhetetlen, hogy ne történjenek apróbb balesetek, kisebb sérülések. Ezért a szálloda speciális tanfolyamot szervezett, amelyen az intézmény valamennyi munkatársa elsajátította a legfontosabb tudnivalókat.

A 15 éves jubileumát ünneplő családbarát alsópáhoki Kolping Hotelben eddig is kiemelt figyelmet fordítottak a kicsik biztonságára. Az autóforgalomtól elzárt parkban a játszóterek a megfelelnek a legszigorúbb európai uniós előírásoknak, a játszóházba bekerülő játékokkal szemben komoly elvárásokat támasztanak, és a szobákban, családi apartmanokban is többek között gyermekbiztonsági dugaljak és lépcsőkorlátok óvják a felfedezőútra induló apróságokat.

kolping1

A leggondosabb előkészületek ellenére is előfordulhatnak azonban balesetek, hiszen ott, ahol ennyi kisgyerek játszik együtt, előfordulhat törés, ficam, felrepedt fejbőr, felületi horzsolások. Megesett már, hogy orvost, s egy-egy alkalommal mentőt kellett hívni. Bár a szállodában nincsen orvosi ügyelet, a segítség csupán pár kilométerre van Hévízen, és a keszthelyi kórház is mindössze hat kilométer távolságban van. Addig is, míg a segítség megérkezik, sokat lehet tenni a közvetlen veszély elhárítása érdekében.

kolping2

A márciuselején megtartott kurzus tematikájában a Léghajó Program elsősegélynyújtó tanfolyamainak többéves szakmai tapasztalatára épülve, kifejezetten a kisgyerekes családokban előforduló vészhelyzetek kerültek a középpontba. Így Sedlák Gabriella, diplomás ápolónő valamint Dr. Krivácsy Péter, gyermekgyógyász és intenzív terápiás szakorvos segítségével a dolgozók megismerkedhettek a leggyakoribb gyerekbalesetekkel, megtanulhatták mi a teendő lázgörcs, égés vagy forrázás esetén, mikor és hogyan kell mentőt hívni, illetve mik az elsődleges teendők a segítség kiérkezéséig. Azt is gyakorolták, hogyan lehet a légútba került idegen testet eltávolítani csecsemők és nagyobb gyerekek esetében, illetve kiemelt figyelmet kapott a laikus újraélesztés is. Egyedülálló módon a munkatársak három különböző életkorban alkalmazható technikát is megtanultak, így gyakoroltak egy év alatti csecsemőt, nagyobb gyermeket, és felnőttet helyettesítő babákon is, majd az automata defibrillátor használatát is elsajátították.

kolping3

A kurzuson megtanult életmentő beavatkozásokra eddig szerencsére nem volt szükség, de ha mégis megtörténik a baj, akkor a tanfolyam lehetővé tette, hogy a dolgozók pánik nélkül tudjanak cselekedni. Azért pedig, hogy ezeket az életmentő módszereket minél többen megismerhessék, a szálloda minden évben négyszer, a babaúszó tábor ideje alatt, vendégei számára is ingyenes tanfolyamokat szervez.

kolping4

További információ: www.kolping.hotel.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja