SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Videón, ahogy kétméteres cápa elől menekülnek a fürdőzők

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-06-21
Spanyolországban derékig érő vízben fürödtek a strandolók, amikor észrevették maguk körül a cápát. Időnként akár az is előfordulhat, hogy térdig érő vízben tűnik fel egy cápa, hiszen néha egészen közel merészkednek a parthoz. Mutatjuk, hol történt eddig a világon a legtöbb cápatámadás, és hogy mire számíthatunk a magyarok által kedvelt üdülőhelyen, Horvátországban.
Videón, ahogy kétméteres cápa elől menekülnek a fürdőzők

Volt, aki pánikrohamot kapott

Kétségbeesetten próbáltak kimenekülni a derékig érő vízből a fürdőzők a spanyolországi Alicante városától délen fekvő Aguamarina strandon. Nem messze tőlük ugyanis egy nagyjából kétméteres kékcápa tűnt fel a vízben - írja a Daily Mail. 

A videón az is látszik, ahogy próbálnak segíteni kijutni egy idősebb hölgynek. A nő később pánikrohamot is kapott. 

Az eset június 15-én történt, a strandot kiürítették. A cápát egy ideig keresték, de nem találták meg a hatóságok. 


Ezt tedd, ha cápával találkozol - az életed múlhat rajta!

A következő videóban egy búvár mutatja be, hogy mit érdemes csinálni akkor, amikor cápával találkozunk. Mint mondja, mindenképp meg kell őrizni a nyugalmunkat, ha csapkodjuk a vizet, az csak olaj lehet a tűzre.


Kell-e tartaunk a cápáktól Horvátországban? 

Az Adriai-tengerben több mint 25 féle cápafaj él, de ezek többsége teljesen veszélytelen a strandolókra. Horvátország tengerpartjainál a legutóbbi cápatámadás 2008-ban történt, ekkor egy búvár megsérült, de szerencsére túlélte a támadást. 

Kevés az esélye annak, hogy az Adriai-tenger vagy a Földközi-tenger strandjainál cápatámadás érjen bennünket. 

Horvátországban azonban gyakran találkozhatunk tengeri sünökkel és medúzákkal, melyek megkeseríthetik a fürdőzésünket és sérülést okozhatnak, bár valamelyest lehet védekezni ellenük, például úszócipő használatával.
 

Itt történt a legtöbb cápatámadás

Tavaly a legtöbb cápatámadás az Egyesült Államokban történt: szám szerint 41, amelyből 16 Florida partjainál következett be.

A sorban Ausztrália a következő, ahol kilenc alkalommal történt cápatámadás. Az elmúlt évek során csökkent a cápatámadások száma, ennek egyik oka, hogy egyre kevesebb cápa él a világ óceánjaiban. A másik pedig, hogy a strandokon szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be. 

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja