SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vízparton babával, kisgyermekkel: Strandolási kisokos szülőknek

Péter Éva [cikkei] - 2017-06-19
Végre eljött az igazi nyár, már minden gyermek türelmetlenül várta a strandszezont. De ami az önfeledt játékot jelenti a gyerekeknek, az komoly fejtörést okozhat a szülőknek.
Vízparton babával, kisgyermekkel: Strandolási kisokos szülőknek

Ami az önfeledt játékot jelenti a gyerekeknek, az komoly fejtörést okozhat a szülőknek, mert bizony ha gyerekekkel megyünk, sajnos nem elég bedobni a bikinit és a törölközőt a strandtáskába és úgy nekivágni a nagy kalandnak. Ha apróságokkal indulunk pancsolni, főleg ha egészen picikkel is bevállaljuk a strandot, rengeteg eshetőségre fel kell készülnünk.

1. A „pisikaki” kérdése


Ha pelenkás…

Mennyi pelenkát vigyünk a strandra? Ki kell számolni indulás előtt, hogy nagyjából hányszor tervezünk vízbe menni, és ahhoz hozzá kell adni még 2-3 darabot. Amikor kijöttök a vízből, mindig vegyétek le a vizes úszópelust és vegyetek fel egy új „szárazföldi” pelenkát.


Ha már szobatiszta…

Én mindig vittem/viszek magammal egy kis bilit a strandra, amit direkt utazáshoz használunk. Lányoknál hatalmas segítség, hogy nem kell velük bemenni a kétes tisztaságú mosdóba. Használat után a nyilvános wc-ben el tudjuk öblíteni a bilit. Fiúknál is sokkal egyszerűbb ez a megoldás, bár náluk azért könnyebben megoldható a mosdóhasználat is.


Ha már ciki a bili…

Készüljünk fel rendesen higiéniai eszközökkel. Legyen nálunk bőven száraz és nedves törlőkendő, valamint fertőtlenítő kendő.


2. Letelepedés

Kelleni fog egy jó nagy takaró, pléd, vagy igény szerint több polifoam, törölköző, stb. Törölközőkből nem csak mindenki alá kell egy, hanem legalább egy olyan is, amit fürdés után tud törölközésre használni. Érdemes esetleg vinni egy kisebb sátrat, ahol az apróbbak tudnak pihenni ébéd után, feltéve ha meg tudjuk erről győzni őket. Mindenkinek legyen papucsa és már a megérkezéskor kenjük be magunkat magas faktorszámú naptejjel, amit ismételjünk is meg legalább minden fürdőzés után. Készítsünk be mindenkinek váltás fürdőruhát is, sose lehet tudni alapon.
(Olvasd el ezt is: Szörnyű égési sérüléseket szenvedett több gyermek egy nálunk is kapható naptejtől)

 

3. Étkezés

Ha strandra megyünk, mindenképp érdemes legalább italokkal készülnünk, mert ha ott szeretnénk beszerezni az egészséges mennyiségű folyadékot, az igencsak igénybe venné a pénztárcánkat. Ha lehetséges, próbáljunk minél több ételt-italt hűtőtáskában tárolni, úgy kellemesebb lesz elfogyasztani.
1-2 szendvics, zacskós snack, apróra vágott és bedobozolt gyümölcs mindig remek választás. Az egyik legjobb a dinnye, amit kockákra vágva el lehet rakni és kis villákkal vagy fogpiszkálókkal gond nélkül eheti a család a strandon.
A legkisebbeknek kell egy kendő, amivel nyugodtan eltakarhatjuk őket szopi közben a kíváncsiskodók szeme elől. Ha tápszeres a babád, úgy kicsit bonyolultabb a helyzet. Próbáld meg kitalálni, hogy hány étkezéssel kell számolnod, és vigyél legalább annyi tiszta cumit. Tápszeradagolóban készítsd ki a tápszeradagokat, illetve egy termoszra lesz szükséged a forró vízhez, és egy üvegre a normál hőmérsékletű vízhez. A kettő elegyéből ki tudod keverni a babád számára ideális hőmérsékletet, amibe beleteheted a tápszert is.


4. Vízi játékok

A gyerekek kreativitása a végtelenségig tud fokozódni, ha a vízről van szó, de ha mégis kezelhető irányba akarjuk terelni az eseményeket, akkor jó, ha gondoskodunk a koruknak megfelelő játékokról.
A legkisebbeknek pár műanyag pohár és kanál teljes elfoglaltságot nyújthat. Örökzöld lehetőség a labda, a kishajó, a vízipisztoly, stb. Amennyiben a strandon van homokozó vagy egy kisebb játszótér, úgy odaillő eszközöket is vihetünk. Ha mély vízbe is terveztek menni, akkor kell vinni úszógumikat, amiket szintén a gyerekek korának megfelelően kell kiválasztani. A nagyobbaknak készüljünk focilabdával, röplabdával, tollassal, frizbivel.


5. A hazamenetel

Nincs is nagyobb kihívás a szülő számára, mint a fáradt és nyűgös gyerekeket meggyőzni arról, hogy most már ideje hazamenni a strandról. Érdemes erre a mozzanatra előre felkészülni és végiggondolni, hogy mivel lehetne rávenni őket a mielőbbi indulásra. Egy-egy a kijáratnál felajánlott gombóc fagyi, vagy a hazafelé úton elfogyasztandó finomság esetleg segítség lehet az érvelésben.


6. Mit vigyünk a strandra?
 

  • Papucs, 
  • fürdőruha,
  • naptej,
  • szúnyog- és kullancsriasztó
  • törölköző,
  • polifoam vagy pléd,
  • ennivaló,
  • innivaló,
  • sátor,
  • fürdőjáték,
  • egyéb játék,
  • alvóka,
  • cumi,
  • bili,
  • váltásruha,
  • nyári sapka, kalap
  • higiéniai eszközök,
  • pelenka,
  • úszópelenka,
  • kendő szoptatáshoz,
  • cumisüveg, 
  • tápszer készítési eszközök.

Kép: hisins30 / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Nagybányán december 2-án a közoktatási intézményekben fertőtlenítés miatt felfüggesztették az oktatást, miután két diáknál agyhártyagyulladást állapítottak meg.

A szerkesztő ajánlja