Így kerülhetjük el az intim fertőzéseket a nyáron
Nem közvetlenül a víztől lesz valakinek fertőzése
Sokan úgy gondolják, hogy a víztől, a sekély vízben való ücsörgéstől kapnak el különböző nőgyógyászati fertőzéseket, ám valójában igen csekély annak a valószínűsége, hogy ez a probléma okozója. Sokkal inkább a nem megfelelő elővigyázatosság áll a háttérben, mivel néhányan nem számolnak a strandolás során megváltozott körülményekkel (hosszan tartó nedves közeg), melyek elősegítik a káros mikroorganizmusok bejutását és megtelepedését.
Így kerülhetjük el a fertőzéseket a strandolás során
- fürdés előtt/után mindig zuhanyozzunk le
- legyen nálunk váltás fürdőruha
- minél rövidebb ideig legyen a testünkön nedves fürdőruha, cseréljük le, amint nem vagyunk vízben
- menstruáció esetén csak a gyengébb napokon fürödjünk és a vízből kijövet után távolítsuk el a tampont (bár a legjobb, ha vérzés alatt nem mártózunk meg a vízben)
- mosdóhasználat után mindig mossunk alaposan kezet
- lehetőleg ne műszálas fehérneműt viseljünk
- antibiotikumos kezelés után használjunk hüvelyi probiotikumot
- legyen saját törölközőnk
Nőgyógyászati betegségek a strandszezon alatt
Sajnos olykor megeshet, hogy az illetőnél mégis kellemetlen panaszok jelentkeznek- ekkor fontos, hogy mihamarabb forduljunk nőgyógyászhoz!
Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa szerint a leggyakoribb nyári fertőzések közé a Candida, a bakteriális vaginózis, az e-coli okozta hólyaghurut, és különböző gombás fertőzések tartoznak. Amennyiben probléma áll fenn, úgy azt rendszerint igen figyelemfelkeltő tünetek jelzik: megváltozott hüvelyi folyás (megváltozik a színe, állaga, mennyisége, szaga), csípő, égő, viszkető érzés, vörös szeméremajkak, gyakori vizelési inger, csípő, esetleg véres vizelés, alhasi fájdalmak.
Fontos a mihamarabbi kezelés
Amennyiben valaki tüneteket tapasztal, úgy fontos, hogy minél hamarabb forduljon szakemberhez, ugyanis kezeletlen esetben akár súlyos gyulladás is kialakulhat, ami akár meddőséghez is vezethet!
A nőgyógyász fizikai vizsgálat és kenetvétel után megállapítja, mi is okozza a fertőzést- ez alapján írja elő a kezelést. Ez leggyakrabban hüvelykúp vagy/és krém formájában történik, melyet antibiotikumos terápia egészíthet ki. Ezeken kívül érdemes továbbá hüvelyi probiotikumot is alkalmazni, amivel vissza lehet állítani a Lactobacillusokat, illetve a normál hüvelyi flórát.
Forrás: Nőgyógyászati Központ
Fotó: Survivor / pixabay
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: