SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Menjünk táborba!

[cikkei] - 2005-06-12
Hamarosan itt a nyári szünet! Ideje eldönteni, hova menjünk a nyáron. Ami a gyereknek öröm, az a szülőnek lehet, hogy gond. Hiszen a vakáció sokkal hosszabb, mint amennyi szabadsága a szülőnek van.

Mi legyen akkor a gyerekkel? Hol vannak már az úttörő táborok? Annyi minden van már helyettük: sport-, nyelvi, kézműves-, indián táborok – a legkülönbözőbb kínálat áll rendelkezésünkre. De a nyári szünet a gyerek számára a pihenés ideje, hol töltse hát szabadságát, hogy értelmes elfoglaltságot is találjunk számára? Hogyan válasszuk ki, melyik tábor lesz a legjobb neki? Az ára legyen a döntő, vagy az, hogy milyen programot ajánlanak?

 

Alapvető szempont természetesen, hogy a gyereket melyik érdekli! Még mindig az iskolai szervezésű táborok tűnnek legígéretesebbnek, ahol semmi különöset nem ígérnek, „csak” játékot, kirándulást, pancsolást!

 

Érdeklődjünk a körülményekről is: Lepusztult épületek vannak, vagy éppen most épül az új úszómedence? Az ilyen kérdésekre legkönnyebben azoktól a szülőktől kapunk választ, akiknek már üdült ott a gyereke. A végső döntés előtt esetleg személyesen is elmehetünk megnézni a tábor helyszínét! (Ma már az interneten is nézhetünk képeket, leírásokat)

 

 

Ha tehetjük, ismerjük meg azokat a pedagógusokat, akik a táborban a gyerekeinkre vigyáznak (ezért is előnyös egy iskolai szervezésű tábor, ott már tudjuk, kikkel lesz a gyerek)! Szimpatikusak? Milyen programokat ígérnek? Csak olyan táborba engedjük el a lányunkat, fiunkat, ahol meg tudunk bízni a felnőttekben, akikre szívesen bízzuk a gyereket! Szerencsés, ha a gyerek is ismeri már a táborvezetőt, tanárokat, felnőtteket!

Jó, ha nem egyedül megy a gyerek, ha van vele egy barát, egy testvér, van egy biztos pont mellette, egy kapaszkodó, ha szükség van rá.

 

Nyáron szerencsésebb, ha nem az iskolában megszokott vasfegyelem szerint kell élnie, hiszen a nyár a lazítás ideje. Ettől még jó, ha van egy napirend, amihez igazodni kell, akkor jobban használja ki a gyerek is az idejét (nem „folyik ki a kezeiből”).

 

Nagyon fontos, mekkora gyereknek keresünk lehetőséget! 6-8 éves gyerek még nem szívesen tölt hosszú időt a szülei nélkül, ők még szeretik naponta látni apát, anyát. Nekik jobbak a napközik, ahol csak napközben van távol a családtól, estéjét a megszokott környezetben tölti. Szerencsére nagyon sokféle napközis jellegű tábort hirdetnek, emiatt bőséges a választási lehetőség. A szülőknek mérlegelniük kell, hogy mi érdekli a gyereket, hova menne szívesen.

 

A 9-12 évesek már könnyebben veszik ezt az akadályt. Azért arról az ő esetükben is célszerű gondoskodni, hogy a gyerek számára elérhetők legyenek a szülők (mobiltelefon, telefonkártya, telefonszámok, címek).

 

 

Ha sikerül jó tábort választanunk, akkor valószínűleg nagy élményekkel fog hazatérni, életre szóló emlékeket gyűjt majd! Sikerül egy kicsit próbára tennie magát szülők nélkül is, egy kicsit szabadabban, mint otthon. (Sajnos, ha rosszul választunk, az is életre szól, az is mély nyomokat hagyhat a gyerekben, ezért áldozzunk elég sok időt, energiát az előzetes körültekintésre!)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja