SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Magyar áttörés a leégés elleni harcban

Családinet [cikkei] - 2015-07-06
Még a legóvatosabb szülőnek is meggyűlik a baja a nyári kánikulával és az azzal járó erős napsugárzással. Hiába kenjük be a gyereket és figyelünk oda a napon eltöltött időmennyiségre, szezononként legalább egyszer biztos nem sikerül elkerülni a piros foltokat a vállon, karon, háton.

A megoldás a problémára a SolarFun, a legújabb technológiai újításokkal ellátott, egy egyedileg tervezett nap- és bőrmérő eszköz, amely a korábbi hasonló kütyükkel szemben nem kizárólag az UV-sugárzást méri, hanem gyermekünk bőrének sajátosságait is. A mért adatok között szerepel a bőrtípus, a bőrszín és a melanin-tartalom is, így több különböző információból számítja ki a magyar találmány, meddig maradhat a lurkó a napon, illetve eljött-e az ideje annak, hogy bekenjük. Utóbbit azért tudja kijelezni a SolarFun, mert a már felkent naptej erősségét is megméri, és azt, van-e egyáltalán az adott pillanatban naptej a bőrön.

A kijelzett adatokat a legrészletesebben (és a legbiztonságosabban) okostelefonnal érhetjük el, így azonnal értesülünk a parton, ha a vízben lévő gyermeket ki kell hívni. Az eszköz az említett rendkívül hasznos információk mellett mást is kijelez: értesítést kapunk, ha a SolarFun-t hordó gyermekünk távolra kerül, ha leveszi az eszközt vagy a vízbe kerül (maga az eszköz természetesen ütés- és törésálló). Így aztán végképp „helyettünk vigyáz” a gondtalanul játszó gyerkőcünkre ez az új kütyü.

A SolarFun-t persze csuklón is lehet hordani, egyfajta karkötőként, ami duplán hasznos, hiszen ily módon még csak tölteni sem kell magát az eszközt, ugyanis a karkötő napelemmel van felszerelve. A gyermekvédelmi funkciók mellett egyébként okostelefon segítségével ébresztőt is be lehet állítani az eszközön, valamint a mért adatokat, mint a napi D-vitamin bevitelt vagy a bőrbarnulás mennyiségét akár háziorvossal (főleg bőrbetegség esetén), akár fiatalok esetén a saját adataikat közösségi portálon megoszthatják, hasonlóképpen, mint a futók a megtett kilométereket.

A 2015-ös év egyik legnagyobb szenzációja lehet a SolarFun, ha úgy döntenek, támogatják ezt az ötletet. Ehhez nem kell mást tenniük, mint előrendelni a terméket a projekt Kickstarter-oldalán, amihez a hazai uVear csapat használati utasítást is csatolt magyar nyelven. Mit is mondhatnánk; van értelme előre megvásárolni a családi csomagot, és várni erre az ötletes és sokoldalú találmányra.

A projektet ezen az oldalon találod:
https://www.kickstarter.com/projects/solarfun/solarfun

Használati útmutató:
http://uvear.com/miakickstarter.html
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja