Bababarát nyaralók, avagy nyaral az egész család!
A csecsemős vagy kisgyerekes családoknak fejtörést okozhat, mikortól, hova és hogyan menjenek nyaralni, az alábbiakban pedig összefoglaljuk a legfontosabbakat, melyek segítenek a vakáció egyik kulcskérdésében: a szállás kiválasztásában.
Az első hónapok a pihenésről, az egymásra hangolódásról, a test és a lélek megerősödéséről szólnak, ilyenkor bőven elég, ha egy-egy kisebb sétát, közös pancsolást a teraszon vagy családlátogatást tervezünk, ezzel is kikerül a család a négy fal közül. Később, 6-8 hónapos kor körül a bátrabb szülők már vízparti pihenést is tervezhetnek, ekkora a gyermek már élvezni is fogja a nyaralást, hiszen fokozatosan növekszik az ébren és aktívan töltött órák száma. A többgyerekes szülők számára okozhat nagyobb problémát a nyaralás-otthon maradás kérdése, számukra nyújtanak kényelmes megoldásokat a családbarát szállások.
De hova is utazzon a család?
Nem mindegy, hogy itthon vagy külföldön, a közelben vagy nagyon messze tervezünk utazni, hiszen ez befolyásolja a nyaralás hosszát, az utazás időtartamát és a csomagolnivalókat is. Akár van konkrét úti célunk, akár még nincs, a következő lépés az utazásszervezésben az internet. A legmegfelelőbb szállást keresve mérhetetlen mennyiségű hasznos és kevésbé informatív oldallal találkozhatunk, melyek szálláshelyek sokaságát zúdítják ránk. Így nagyon nehéz lehet a választás, mégis mutatunk néhány oldalt, ami hasznosnak bizonyult:
- A hazai család és baba-barát szálláshelyek széles skáláját kínálja az www.utazzitthon.hu. Néhány kattintás után már böngészhetjük is a jól felszerelt apartmanok, panziók, hotelek, üdülőközpontok, vendégházak listáját.
- Továbbra is hazánk családbarát szállásai között csemegézhet az, aki a www.familyhotels.hu oldalára látogat. A letisztult, egyszerű oldal gyors és könnyű tájékozódást nyújt, az egyes helyek leírásai pedig bőséges információval és elérhetőségekkel szolgálnak.
- Aki bátrabb és külföldi nyaralásban (is) gondolkodik, annak egyértelműen jó választás a www.wimdu.hu oldalára kattintani. A német székhelyű céget két fiatal férfi alapította, akik utazásaik során rájöttek: sokkal jobb egy családbarát, ember közelibb helyen megszállni, mint a legcsillogóbb szállodában. Ezen az alapötleten elindulva álmodták és valósították meg az azóta 15 nyelven működő, 100 ország szállásait bemutató vállalkozásukat. Céljuk, hogy a nyaralni indulók számára a szálláskeresés ne nyűg és probléma legyen, hanem minél egyszerűbben, a lehető legjobb áron és úti céljuknak legmegfelelőbb közelségben lévő ingatlanban hajthassák álomra a fejüket. A honlap egyszerű keresőjével (a célország nevét, az érkezés és a távozás időpontját valamint az érkező személyek számát megadva) pillanatok alatt elérhetővé válnak a céggel kapcsolatban álló magánszállások. És ezen van a hangsúly! A wimdu a magánszállásokra specializálódott, mivel úgy tapasztalták, hogy a vendégek és a pénztárcák számára is sokkal kellemesebb egy magánszállóban pihenni a hotelekhez képest, legyen az Rómában, Párizsban vagy éppen Siófokon.
Milyen legyen a szállás?
Ha elboldogulunk a szállásgyűjtő oldalakkal, jól át kell gondolni, milyet is válasszunk. A családbarát és magánszállók számos előnnyel várják az odalátogatókat: A legtöbb hely konyhával felszerelt, így nem okozhat problémát, ha a kicsi ételét melegíteni kell, valamint a nyaralás kiadásait csökkenthetjük, ha magunkra főzünk. A magánszállásokon vagy kisebb panziókban töltött idő nyugalmát nem lehet összehasonlítani azzal, amikor a család kényelmetlenül érzi magát, mert a baba még nem alszik, sír, a szomszéd halántékán pedig már dagadnak az erek, mert nem tud aludni. Mindez elkerülhető, ha egy békésebb, csöndes, kis befogadóképességű szállást választunk a családi kikapcsolódáshoz.
Ha kicsi babával indulunk útnak, mindenképp ellenőrizzük, hogy a választott helyen milyen eszközökkel felszerelt szobát kapunk: lesz-e kiságy, etetőszék, milyenek a fürdetési lehetőségek. Így könnyebben kalkulálhatunk a csomagok összeállításakor. Mindenképp tájékozódni kell arról is, hogy az érkezés napján mikortól lehet elfoglalni és távozáskor meddig kell elhagyni a szállást.
TIPP: Külföldi nyaralás esetén ne riasszon el senkit, ha nem beszéli az adott ország nyelvét! Szerezzünk be egy zsebszótárat, próbáljuk meg az internet vagy ismerősök segítségével elsajátítani az adott nemzet nyelvének pár hasznos elemét. Péládul hogyan tudassuk egy horvát orvossal, hogy a gyermekünk mire allergiás vagy hogy mi történt vele, esetleg hogyan kérdezhetjük meg a pincértől, hogy van-e vegetáriánus menüjük, tudjunk eligazítást kérni, ha eltévednénk stb.. Egy biztos: minden külföldi értékeli, ha a turista egy kicsit is mer beszélni az ő nyelvén!
Kép: www.foter.com
Közösségi hozzászólások: