SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szünidei játékok a szabadban - 1. rész

Családinet [cikkei] - 2011-07-12
Összeszedtünk néhány unaloműző ötletet, amit a szabadban, vagy akár otthon is lehet játszani. Könnyen megtanulhatók, szórakoztatók, nem kell hozzá sok kellék.

Nézz a szemembe!


A játék menete:
Itt az a lényeg, hogy ki állja tovább a másik pillantását. Álljatok egymással szemben,  igyekezzetek kifejezéstelen „lárva” arcot vágni. Jól nézzetek egymás szemébe. Az veszít, aki először félre néz. A játék nehezíthető azzal, hogy egy harmadik gyerek megpróbálja vicces grimaszokkal, hadonászással magára vonni a figyelmet. Vigyázat, a szembe nézőket nem szabad megérinteni!
Időtartam: 5 perc.
Lakásban, szabadban játszható, nem igényel eszközöket.
A játék fejleszti a koncentrációs készséget.
 

Lufifújó verseny


A játék menete:
Ahány gyerek, annyiféle színű lufit rakjatok ki középre úgy, hogy a körben álló játékosok könnyen elérhessék. Mindenki választ magának egy színt, majd jeladásra minden gyerek felkap egy lufit, gyorsan felfújja, beköti. Aztán máris veszi a másikat és fújja a következőt. Az a nyertes, akinek 5 perc alatt a legtöbb lufija van.  Könnyű megszámolni, hiszen mindenki választott egy színt, egyforma lufikat fújt fel. Tipp a szülőknek: filctollal rá lehet írni a monogramot, ha nem tudunk különböző színű léggömböket beszerezni. A játék fejleszti a mozgáskoordinációt, kitartást.
Időtartam: 5 perc.
Otthon, szabadban játszható.
Szükséges eszköz: lufik.
 

Kopogós játék


A játék menete:
Hosszú keskeny asztal esetén: Helyezkedjetek el az asztal két oldalán. Mindkét kezeteket helyezzétek a lapjára, tenyérrel lefelé. A kezeitek váltakozva helyezkedjenek el a következőképpen: A szemben ülők kissé eltolt pozícióban üljenek, és kezeteket rakjátok a két szemben ülő társatok keze közé.
Ha csak egyik oldalra lehet ülni, vagy széles, ill., kerek az asztal akkor helyezd a kezed jobb- és baloldali szomszédod kezei közé. A legfiatalabb játékos kezd. Egyik kezével koppant, vagy tenyerével rácsap az asztalra.  Az óramutató irányában minden kéz sorjában koppant egyet. Amennyiben egy olyan kéz koppant, amelyik még nem volt soron, le kell venni az asztalról és kimarad a játékból. Ha körben ültök, addig megy a koppantás ill. csapkodás, amíg már csak egyetlen kéz marad az asztalon. Ha sorban ültök, az kezdi majd a következő játékot, aki legutoljára koppantott. Néhány próbajáték után lehet növelni a sebességet. Az a nyertes, akinek utolsóként marad a keze az asztalon. A játék fejleszti a mozgást, ügyességet, koordinációs és koncentrációs készséget.
Időtartam: 5-10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: asztal, székek.
 

Hol csörög a vekker?


A játék menete:
A legidősebb játékosnak bekötitek a szemét egy kendővel. Megforgatjátok párszor, azután egy sarokba állítjátok. A vekkert egy másik sarokba teszitek, majd megcsörgetitek. A játékosnak meg kell találni a vekkert.
Időtartam: 5-10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
A játék fejleszti a mozgást, koordinációt, ügyességet.
Tipp a szülőknek: A vekker mellett egy kis motivációs ajándék egy szem keksz, vagy apró csoki is várhatja a gyereket.
 

Tojástartó-darc

   
A játék menete:
Számozzátok meg 1-6 vagy 1-10 között a mélyedéseket.
Már kész is a céltábla. Helyezzétek a dobozt a földre vagy egy asztalra. Állva játsszatok. Jelöljetek meg egy helyet, ahonnan dobni lehet. A játékosnak egy pinponglabdával kell beletalálni a dobozba. Ahányas számú gödröcskébe esik a labda, annyi pontot szerez. Mindenki sorrendben egyszer dob. Ezután értékeljétek, kinek van a legtöbb pontja. A nyertes az, aki a legnagyobb pontszámot érte el. Ő fogja majd kezdeni a következő kört. Amennyiben ketten dobjátok a legmagasabb pontszámot, akkor van egy döntő dobás, ahol valaki magasabb pontszámot fog elérni.

Itt is az a szabály, mint az igazi darcnál, addig kell dobni, míg az egyéni dobások összege el nem ér bizonyos pontszámot. Vegyetek egy cédulát, határozzátok meg a dobások összegének maximális pontszámát, és minden dobás eredményét adjátok hozzá az előzőhöz.

Tipp a szülőknek:
Annak érdekében, hogy a dobások ne mindig ugyanarra a helyre érkezzenek, meg lehet számozni tetszőleges sorrendben is a tojásosdobozt. A 9 mellett állhat 1, 5 mellett 8. Aki szeretné, lehet nagyobb számokat is választani. Itt akkor kicsit nehezebb lesz az összeadás.
Időtartam: 10 perc.
Lakásban és a szabadban játszható.
Kellékek: üres tojásos doboz, pingponglabda, filctoll.

A játék fejleszti az ügyességet, a koordinációs, koncentrációs képességet, gyakorolható vele az összeadás.

Indexkép: www.flickr.com

Szünidei játékok a szabadban - 2. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja