SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Napozzunk

Németh Ági [cikkei] - 2004-07-06
Utazzunk, pihenjük és használjuk ki nap gyógyító erejét, de ne hagyjuk otthon a gyógyszeres csomagot


Aki csak teheti, elutazik, hogy idegen tájakkal, emberekkel, szokásokkal, idegen kultúrával ismerkedjen. Ahhoz, hogy zavartalan legyen a pihenésünk, fel kell készülnünk a váratlan eseményekre, például hogy fáj a fejünk, vagy éppen bélfertőzést kaptunk. Indulás előtt érdemes átgondolni, hogy mily gyógyszereket vigyünk magunkkal, amit vény nélkül be tudunk szerezni a patikában.

 

Érdemes becsomagolni: fájdalomcsillapítót, görcsoldót, gyulladáscsökkentőt, gomba elleni szert, kötszert, sebtapaszt, napégésre, bélfertőzésre, náthára és székrekedés elleni szert.

 

Ne feledkezzünk meg azokról a gyógyszerekről sem, amit rendszeresen szedünk, és próbáljuk betartani az utasítást, hogy bizonyos gyógyszerekre nem szabad szeszesitalt  fogyasztani, vagy nem szabad napozni.

Használjuk ki a meleg nyári napokat, a sok napfényt, és annak gyógyító hatását. A napozás jótékony hatással van az immunrendszerünkre, az idegekre, normalizálja a vércukorszintet, erősíti a csontokat. A napozás egészséges, és napozzunk sokat, hogy szép barnák legyünk, de óvakodni kell a leégéstől. Abban, hogy szép barnák legyünk segít az   A – vitamin provitaminja,  a béta-karotin , ami a zöldségekben és a gyümölcsökben található. / brokkoli, spenót, sárgarépa, kapor, sárgabarack, narancs /.

Az ózonréteg csökkenése miatt a káros ultraibolya sugárzás évről évre erősödik. Ezért egyre fontosabb betartani a helyes napozás szabályait. A déli órákban kerüljük a közvetlen napsütést, délelőtt 11 és délután 16 óra között ne tartózkodjunk tűző napon.

Az ózonréteg csökkenésének következményeitől megvédenek a következő vitaminok szedése: E-vitamin, C- vitamin, Béta-karotin, Calcium, Biotin, Ginzeng. Erre a következtetésre, az Asbachi Természettudományi Kutatóintézet  kutatói, tanulmányaikban mutattak rá.

 

Néhány jó tanács, amire érdemes ügyelnünk

-   igyunk meg napi 2-3 l folyadékot

-   sok savanyított terméket fogyasszunk/ joghurt, kefir /

-   igyunk ásványvizet

-   utcai árustól, strandon, ne vásároljunk gyümölcsöt

-   ne hagyjunk élelmiszert a napon

-   ne menjünk strandra hasmenéssel, vagy náthásan

-   a gyermeket ne engedjük a strandmedencéből inni

-   horgásztavakban tilos fürdeni

-   a gyermekeinket és magunkat is mindig kenjük be napozó készítményekkel /naptej, napolaj/

-   a kisbabákat mindig árnyékban „napoztassuk” az ő  bőrük nagyon gyorsan leég

-   ha a hajunk festett, ajánlott bekötni, ha nem akarjuk, hogy a nap kiszívja a színét

-   felhevült testtel ne ugorjunk a vízbe

-   ügyeljünk a kullancsokra

 

Ahhoz hogy zavartalan legyen a nyaralásunk, készítsük össze gondosan a gyógyszeres csomagot. Ez mindenkinek ajánlott, azoknak is, akik egészségesek, de főként  azok számára, akik gyermekkel utaznak. Szívleljük meg a jó tanácsokat is és gondtalan lesz a nyaralásunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja