SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bátorfi Zsuzsanna: Kalauz a brit munkavállaláshoz és élethez

Családinet [cikkei] - 2008-04-17
E könyv elsősorban azoknak kíván segítséget nyújtani, akik tanulmányaik elvégzése után úgy döntenek, szerencsét próbálnak a nagyvilágban, és Nagy-Britanniában szeretnék megtalálni a helyüket.

A munkakeresés embert próbáló feladat. Ahhoz, hogy megtaláljuk a képességeinknek, képzettségünknek és érdeklődési körünknek leginkább megfelelő állást, hosszú utat kell bejárnunk önmagunk megismerésétől a hatékony információkeresésen, az álláshirdetésekre való jelentkezésen, a megfelelő és figyelemfelkeltő önéletrajz és kísérőlevél megírásán keresztül az állásinterjún való megjelenésig és sikeres szereplésig.

Ezt az utat kíséri végig e kalauz hasznos feladatokkal, tanácsokkal és információkkal segítve az utazót. Emellett az évek óta Nagy-Britanniában élő és dolgozó szerző - aki maga is bejárta ezt az utat, és sikeresen vette az akadályokat - személyes tapasztalatait felhasználva ad tanácsokat a megszokottól eltérő kultúrában és mindennapi életben történő eligazodáshoz.

A kötet honlapja: www.britzsebkalauz.hu
165x235 mm, 304 oldal, ára: 1.999,-Ft

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja