SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Helga Baureis – Claudia Wagenmann: Hatékony tanulás kineziológiával

Családinet [cikkei] - 2007-11-26
Hogyan fejlesszük gyermekünk képességeit?

Tanulási-, koncentrációs problémák, olvasási, számolási, helyesírási nehézségek, agresszió, hiperaktivitás, beilleszkedési gondok, félelem a kudarctól, konfliktus a tanárokkal, szorongás …

Ezek vagy hasonló problémák egyre több gyereket érintenek. A kineziológia egyszerű módszere segítséget nyújthat ezekre a problémákra. A módszer, az alkalmazása, a gyakorlatok és sok hasznos dolog található meg a könyvben.
A könyv célja, hogy egy egyszerű eszközzel a kineziológia módszerével segítséget nyújthassunk ezekre a problémákra; melynek segítségével a gyermekek önbizalom, magabiztosság, figyelem, motiváció, testi koordináció, ügyesség és sok más dolog vonatkozásában megerősödjön, szívesebben tanuljon és járjon iskolába.

Mi a kineziológia? Szó szerinti jelentése: „mozgástudomány”. Az egyén lelki és élettani folyamatai befolyásolják az izmok funkcionális állapotát. Stresszhelyzetben izmaink feszültségi állapota megváltozik. Az energiablokkok azonosítására egy eszközök nélkül végezhető tesztelése eljárás az izomteszt alkalmazható. A kineziológia alapmódszerét (Touch for Health) és az ebből létrejött különféle ágait orvosok, pedagógusok, pszichológusok, pszichoterapeuták és természet-gyógyászok egyesített tapasztalataik révén jött létre. Könyvünkben a Brain Gym® alapuló pedagógiai kineziológiára fektetjük a hangsúlyt. A könyvben tanuláskönnyítő gyakorlatok találhatóak, ábrákkal, a gyakorlat pontos leírásával, és ami a legfontosabb minden gyakorlatnál van egy felsorolás, hogy milyen hatása van (könnyebben olvasni, kitartónak lenni, helyesen írni, folyékonyan beszélni, stb.) Az olvasó megismerheti a tanulási blokkok legkülönfélébb okait és az ezekre szolgáló megoldásokat, tanácsokat; megismerheti a stressz hatását a mindennapokra és a tanulási képességekre, a stresszoldásra milyen lehetőségek vannak, megismerheti a tanulási stílusokat, a besorolás módszerét (a fekvő nyolcas módszert).

Oldalszám: 168 oldal
keménytáblás, cérnafűzött
Méret: 15 x 21,5 cm

A könyv itt megrendelhető!


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja