SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Helga Baureis – Claudia Wagenmann: Hatékony tanulás kineziológiával

Családinet [cikkei] - 2007-11-26
Hogyan fejlesszük gyermekünk képességeit?

Tanulási-, koncentrációs problémák, olvasási, számolási, helyesírási nehézségek, agresszió, hiperaktivitás, beilleszkedési gondok, félelem a kudarctól, konfliktus a tanárokkal, szorongás …

Ezek vagy hasonló problémák egyre több gyereket érintenek. A kineziológia egyszerű módszere segítséget nyújthat ezekre a problémákra. A módszer, az alkalmazása, a gyakorlatok és sok hasznos dolog található meg a könyvben.
A könyv célja, hogy egy egyszerű eszközzel a kineziológia módszerével segítséget nyújthassunk ezekre a problémákra; melynek segítségével a gyermekek önbizalom, magabiztosság, figyelem, motiváció, testi koordináció, ügyesség és sok más dolog vonatkozásában megerősödjön, szívesebben tanuljon és járjon iskolába.

Mi a kineziológia? Szó szerinti jelentése: „mozgástudomány”. Az egyén lelki és élettani folyamatai befolyásolják az izmok funkcionális állapotát. Stresszhelyzetben izmaink feszültségi állapota megváltozik. Az energiablokkok azonosítására egy eszközök nélkül végezhető tesztelése eljárás az izomteszt alkalmazható. A kineziológia alapmódszerét (Touch for Health) és az ebből létrejött különféle ágait orvosok, pedagógusok, pszichológusok, pszichoterapeuták és természet-gyógyászok egyesített tapasztalataik révén jött létre. Könyvünkben a Brain Gym® alapuló pedagógiai kineziológiára fektetjük a hangsúlyt. A könyvben tanuláskönnyítő gyakorlatok találhatóak, ábrákkal, a gyakorlat pontos leírásával, és ami a legfontosabb minden gyakorlatnál van egy felsorolás, hogy milyen hatása van (könnyebben olvasni, kitartónak lenni, helyesen írni, folyékonyan beszélni, stb.) Az olvasó megismerheti a tanulási blokkok legkülönfélébb okait és az ezekre szolgáló megoldásokat, tanácsokat; megismerheti a stressz hatását a mindennapokra és a tanulási képességekre, a stresszoldásra milyen lehetőségek vannak, megismerheti a tanulási stílusokat, a besorolás módszerét (a fekvő nyolcas módszert).

Oldalszám: 168 oldal
keménytáblás, cérnafűzött
Méret: 15 x 21,5 cm

A könyv itt megrendelhető!


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja