SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Apás szülés

Kókai Kata [cikkei] - 2006-02-06
Judit huhog, végre huhog! Szerintem csak miattam színészkedik. Fogja a kezemet. Ez nekem jó. Fájások között beszél hozzám, azt hiszem én is beszélek, azt hiszem hozzá. Szülünk.

Egyszer csak arra kér, mondjam meg az ügyeletes nővérnek, hogy jöjjön, mert kezdődik a végső szakasz, a kitolás. Nem veszítem el a fejemet, tudom a dolgomat! - motyogom magamnak. De biztos, ami biztos Juditom pontosan elmagyarázza, hogy valahogyan jussak el a szülőszoba ajtajáig, azt nyissam ki, és keressek a folyosón egy nővérfélét. Sokat segít nekem Judit, jó, hogy itt van velem! Kedvesem ágyát a nővér egy mozdulattal szülőszékké alakítja át. Szegénykém lábait olyan természetellenes pózban rögzíti. Most villan át az agyamon a kérdés, hogy férfi létemre mit keresek én itt? Marasztalnak. Állítólag sokat tudok segíteni! Az orvos még sehol, úgy tudják, vacsorázik. Már üzentek érte. Vészesen fogy a szobában a levegő. Ebből még gondom lehet! Megjött a doktor, valamit csinál, aztán az ágy alól előhúz egy igazi babát. Judit hasára teszi. Megszültünk? Megszültünk!
Ilyenkor szokott az jönni, hogy az orvos megkéri a szülő apukát, ő vágja el a köldökzsinórt. Rám néz, aztán inkább maga vágja el. Jól van ez így. Boldogok vagyunk!

Ide kattintva kedvező áron megrendelheti a könyvet!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja