SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hasznos könyvek kismamáknak

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-05
Kismamák fejében gyakran fordulnak meg e kérdések; hogyan legyek jó anya, mit ehetek a várandósság idején, mikor van szükség császármetszésre... E könyvek szinte az összes kérdésre kimerítő választ adnak.

Dr. Krasznai Péter: 88 kérdés és válasz a császármetszésről

csaszarMai civilizált világunkban a császármetszés a leggyakrabban végzett műtétek közé sorolható. Számos kérdés merült fel e témában, jogi, etikai és orvosi kérdések, melyekre egyértelmű válasz nem adható. A könyv azonban igyekszik a kismamák által leggyakrabban feltett kérdésekre kimerítő választ adni.

Dr. Kransznai Péter több mint 30 éves gyakorlata során felmerült problémákra, kérdésekre adja meg a választ, közérthetően. A könyv pontos leírást ad a szülés során választható érzéstelenítő módszerekről, illetve a császármetszés fizikai és lélektani hatásáról. Megismerhetjük a műtét különböző formáit, illetve, hogy milyen esetben indokolt a beavatkozás. Nemcsak császármetszéses szülésre készülő kismamák, hanem minden várandós nő számára hasznos információkkal szolgál.


Gertrud Teusen-Goze Hanel: Anya, beszélgess velem!anya_beszelgess_velem

Ma már köztudott, hogy a magzat nem csupán az anya táplálékát érzékeli, hanem lelki rezdüléseire is reagál. Nem sokkal ezelőtt kezdték el olyan módszerek kifejlesztését, melyek segítségével a kismama kommunikálhat magzatával.



A közös zenehallgatás, a mozgás, és a kisbaba által küldött jelek értelmezését igyekszik e könyv megtanítani minden várandós anyukának. Már a magzat életének pocakban töltött kilenc hónapjában is közeli kapcsolatot alakíthatunk ki gyermekünkkel.


June Thompson: A problémamentes terhesség

terhessegE könyv nem annyira orvosi, mint inkább női szemszögből közelíti meg a várandósságot. Nem csak kismamáknak nyújt segítséget, hiszen már egészen az alapoktól (fogamzásgátlás) a szülésig mutatja be a választási lehetőségeket.

Megmagyarázza a terhesség során fellépő testi tünetek okát, és segítséget nyújt, hogy gyermekünkkel töltött első kilenc hónapja ne aggodalommal, hanem örömteli várakozással teljen el. Egyszerű torna- és relaxációs gyakorlatokkal segít ellazulni a kismamáknak.

A könyvek megrendelhetők a Libri weboldalán.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja