SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A bejgli-teszt - diós, mákos, köves, penészes

Családinet [cikkei] - 2005-12-19
A Kosár Magazin munkatársa nyakába vette a várost, megvizsgálta a bejgli-kínálatot, hogy kiderítse: érdemes-e ajánlani a készen kapható mákos-diós finomságokat mindazoknak, akik idő hiányában, vagy más okból nem tudnak sütni?

Nyolc gyártó diós és mákos bejglije szolgált az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület élelmiszer-szakértőinek irányításával elvégzett teszt alapjául. A kiválasztás elve a következő volt: igyekeztek olyan helyeken vásárolni, ahol sokan fordulnak meg, persze a budapesti belváros legnevesebb cukrászdáját (Gerbeaud) és egy jó ideje népszerű külvárosi cukrászdát (Horváth) sem hagyták ki. Ez utóbbi választás további előnye, hogy a cukrászda nagykereskedőn keresztül országszerte terjeszti karácsonyi termékeit.

Először azt vették szemügyre, mennyire biztonságos a sütemények csomagolása, a rajtuk látható címke ad-e pontos eligazítást a fólia tartalmáról. Általános tapasztalatunk szerint a csomagolás egy kivételével (Sütőmix/Príma Pék) megfelelő volt. Ugyanez nem mondható el a címkézésről. Sőt! A jelölések erősen heterogén képet mutattak.



 

A címkék általában hiányosak, vagy ellentmondásosak az információk. Nem kis meglepetésre kiderült - ahol egyáltalán közölték a gyártók a bejgli összetételét -, hogy sertészsírral készült, ami bizony jó ideje nem divat már. A süteményreceptekben a zsírt réges-régen felváltotta a vaj és a margarin. És még csak most jött a feketeleves.

A bejglik külső jegyeivel kapcsolatos kifogásaink eltörpültek az íz és állag vizsgálata során tapasztalt keserű élményeink mellett. A Rosman cukrászda mákos bejglijének megkóstolását kis híján egy kolléganő foga bánta, ugyanis kő volt benne, a Fogatos cukrászda diós bejglijében pedig jó nagy darab dióhéj maradt. A Rosman cukrászda diós bejglije azonban egyenesen penészes(!) volt, de nem ám csak egy kicsit, hanem alaposan.

Az erősen közepes, olykor annál is gyengébb mezőnyből alig néhány védte meg a bejgli-sütűk becsületét. A Fogatos, a Tüskéshátú és a Tortás cukrászda mákos bejglije jó minősítést kapott, abszolút győztes viszont csak a Horváth cukrászda maradt. Utóbbinak nem csak a mákos, de a diós bejglije is magasan a legjobban szerepelt.

A Tortás és a Tüskéshátú diós bejglik - mákos társaikkal ellentétben - viszont nem megfelelő minősítést kaptak. További érdekesség, hogy hazánk egyik legpatinásabb cukrászdája, a Gerbeaud bejglijei - egy negyedik és egy ötödik hellyel, közepes, illetve még megfelelő minősítéssel - csak a középmezőnyben végeztek.

forrás: www.privatbankar.hu
Fotó: commons.wikimedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja