SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 13.: Környezettudatos karácsony

Családinet [cikkei] - 2009-12-12
A karácsonyi készülődés közepette sem feledkezhetünk meg a környezettudatosságról. Ajándékvásárlási körútjainkra vigyünk magunkkal vászontáskát! Üdvözlőlapunk is lehet környezetbarát! A díszek kiválasztásánál legyen szempont a környezetvédelem.

Ajándékvásárlási körútjainkra vigyünk magunkkal vászontáskát!

vászon szatyorNe fogadjuk el a pénztárnál adott műanyagszatyrokat, főként a kisebb termékek (harisnya, kozmetikum, stb.) befogadására alkalmas arasznyi - méretéből adódóan tehát a továbbiakban semmire sem használható - zacskókat. Odahaza úgyis a kukában végezné.
Így kevesebb műanyaghulladékot "termelünk", ami "sok kicsi sokra megy" alapon igenis számít, még egy olyan aprócska használati eszköz esetében is, mint a zacsi...

Üdvözlőlapunk is lehet környezetbarát!

Az agyonlaminált és fóliázott, klórozott papíros, celofánba burkolt üdvözlőlapok helyett válasszunk újrahasznosított papír lapalapanyagút vagy készítsünk saját magunk képeslapot!

Készítsünk saját képeslapot, kártyát: szerezzünk be klórozatlan papírt és fessünk, rajzoljunk vagy ragasszunk rá. Ebben a munkában a gyerekek is szívesen segítenek.
Ne vásároljunk zenélő lapokat! A bennük lévő elektronikai résszel és az elemmel csak feleslegesen növeljük a veszélyes hulladékok mennyiségét.
Ötletes, alternatív megoldást kínálnak a Tudatos Vásárlók Egyesületének karácsonykor küldhető, internetes képeslapjai!


A díszek kiválasztásánál legyen szempont a környezetvédelem.

A lakás, a fenyő, stb. szépítésére válasszunk természetes anyagokból (textil, vessző, gyékény, agyag, üveg, papír, szárított virág, termés, díszmézeskalács, stb.) készült díszeket.

Kerüljük a műanyag és silány minőségű díszeket, keressük a tartósabbakat!

A díszeket ne cseréljük le minden évben, csak azért mert épp nem „divatosak" a színeik vagy egyszerűen csak „már tavalyiak"... Ha változatosságra vágyunk, cserélgessük évről évre a díszeket rokonokkal, barátokkal.
A klímaváltozás szempontjából fontos energiatakarékosság jegyében mondjunk le az egész házat, kertet elborító égősorokról és világító díszecskékről. Ugyanolyan - vagy tán még ünnepélyesebb, kellemesebb - hangulatot biztosíthatnak a mécsesek, gyertyák, lampionok...

Forrás: www.humusz.hu
Fotó: condesign/Pixabay.com

Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja