SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 12.: Piros masnis ünnepi gyertya

Családinet [cikkei] - 2009-12-11
A karácsonyi ünnep elengedhetetlen szimbóluma a gyertya. Színek közül leginkább a pirosat és az aranyat társítjuk hozzá. Készítsünk piros masnis ünnepi gyertyát!

piros gyertyaIgazán elegáns dísze lehet az ünnepi asztalnak ez a gyertya, a nagy piros masnival, körülölelve zöld ágakkal és pici piros díszekkel!

Hozzávalók:

- Piros méhviaszlap
- snittszer
- hajszárító
- 12x15 centiméteres piros hengergyertya

Nyomtasd ki a mintákat, vágd ki őket. Fektesd a darabokat – a masnit, a csomót és a masniszalagokat – a méhviaszlapra, és vágd körbe snittszerrel.

A fotó szerint hajtsd meg a masnit és rá a csomót.

A masni sablon két végét, hajtsd be középre, majd hajtogasd rá keresztbe a csomósablont is.



Rendezd el a szalagokat, ahogy neked tetszik, és tedd rá a masnit, úgy hogy egy kicsit takarja a felső sarkakat.

piros masnisPicit nyomd össze a darabokat, és használj hajszárítót is hogy szépen összeragadjanak.

Vágj ki a méhviaszlapból egy 3 centiméter széles szalagot, olyan hosszúságban, hogy körülérje a gyertyát. (Természetesen, ha kicsinyíted vagy nagyítod a sablont, akkor a szalag szélessége is vele kell, hogy változzon!)


Tekerd körbe a gyertyán, és a végek találkozására tedd a kész masnit. Picit nyomd rá és használj hajszárítót a stabilabb tartás érdekében.



Láttad már Karácsonyi kifestőinket?



 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja