Adventi készülődés 12.: Piros masnis ünnepi gyertya
Családinet [cikkei] - 2009-12-11
A karácsonyi ünnep elengedhetetlen szimbóluma a gyertya. Színek közül leginkább a pirosat és az aranyat társítjuk hozzá. Készítsünk piros masnis ünnepi gyertyát!
Igazán elegáns dísze lehet az ünnepi asztalnak ez a gyertya, a nagy piros masnival, körülölelve zöld ágakkal és pici piros díszekkel!
Hozzávalók:
- Piros méhviaszlap
- snittszer
- hajszárító
- 12x15 centiméteres piros hengergyertya
Nyomtasd ki a mintákat, vágd ki őket. Fektesd a darabokat – a masnit, a csomót és a szalagokat – a méhviaszlapra, és vágd körbe snittszerrel.
A fotó szerint hajtsd meg a masnit és rá a csomót.
A masni sablon két végét, hajtsd be középre, majd hajtogasd rá keresztbe a csomósablont is.
Rendezd el a szalagokat, ahogy neked tetszik, és tedd rá a masnit, úgy hogy egy kicsit takarja a felső sarkakat.

Vágj ki a méhviaszlapból egy 3 centiméter széles szalagot, olyan hosszúságban, hogy körülérje a gyertyát. (Természetesen, ha kicsinyíted vagy nagyítod a sablont, akkor a szalag szélessége is vele kell, hogy változzon!)
Tekerd körbe a gyertyán, és a végek találkozására tedd a kész masnit. Picit nyomd rá és használj hajszárítót a stabilabb tartás érdekében.
Láttad már Karácsonyi kifestőinket?
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Fontos tudnivalók ünnepek előtt és után
LEGOLVASOTTABB
A ferde testhelyzetben való alvás előnyei
A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.
Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után
Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.
Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben
Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.
Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)
Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.
Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban
Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.
Közösségi hozzászólások: