SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kormos Anett - Kérdezz!

Kormos Anett [cikkei] - 2010-06-10
A "mi?" korszakot követi a "miért?". Aztán még sok más. És az út egyre rögösebb...

Van a „miez?” korszak. Azt hisszük, ez az alja, de nem! A „miez?” korszak egyszavas válaszokkal és időnkénti, lustaságból elkövetett nemtudom"-okkal átvészelhető.

Sokkal, sokkal gyötrőbb a szülői elme számára a „miért?” korszak. Mert a miérteknek sosincs végük, mert minden miért valójában csak előjátéka egy következő miértnek, mert az embernek (nem is beszélve az asszonyról) olykor az az érzése, hogy azt a büdös kölköt nem is érdekli a szülő rendkívül izgalmas és informatív okfejtése, csak egyszerűen hobbiból hajtja az ugrókötelet, hadd szökdécseljen anyu meg apu, mint a cirkuszi majom. És nekünk szülőknek csak úgy csikorognak az agyunkban a fogaskerekek, mikor keressük a választ a
miért finom az édes?", miért piros az alma?",  miért jó szeretni a testvért?"  féle kérdésekre.

És hát persze, hogy eljön az idő, mikor a miértekre is igyekszünk bevetni a „miaz?” korszakban már jól bevált
nemtudom"-okat. És meg is kapjuk, hogy „Anya, te nem tudsz semmit!". Eleinte még a szívemre vettem, hogy letudatlanoz a háromévesem, de ma már szinte jól esik, még a tekintetemet is kiürítem, hogy minél hitelesebben alakítsam azt, aki semmire, de semmire nem tudja a választ - jobb is tőle nem kérdezni. Ha igazán elaljasodom, néha azt mondom, várjuk meg apát, ő sokkal jobban tud magyarázni, ha haza jön a munkából, majd jól elmondja, miért…

De mi már túl vagyunk ezen is. Most azt a korszakot éljük, amikor a gyerek még kérdez, de már úgy, hogy a kérdésben benne rejtezik (nem túl ügyesen) a válasz is. Ergo alternatívákat kapok, melyek közül csak választanom kell. Ma ez volt.


- A függöny nem beszél? (gyerek)
- Nem. (én)
- Miért? Mert nincs szája? (gyerek)
- Csak az élőlények beszélnek, azok közül se mind. (én)
- Mi? (gyerek)
én hülye
- Csak az tud beszélni, ami él.
- És a plafon tud beszélni?
- Nem. Hiszen nem él.
- Akkor meghalt?
 

Tanulság: ne menjünk bele a részletekbe! Jelen dialóg helyes megfejtése: igen, a függöny azért nem tud beszélni, mert nincs szája.

Kormos Anett további cikkei ide kattintva olvashatóak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja