SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kormos Anett - Halló, halló!

Kormos Anett [cikkei] - 2010-08-12
Mér’ visít a gyerek, ha anyu telefonál? Mert ettől tényleg idegbajt lehet kapni. Mondjátok, hogy nektek is, nálatok is, és hogy...

Én nem vagyok egy állandóan telefonon lógó anyuka. Nem ragasztom a kagylómra a kagylót, amikor kint vagyunk a játszótéren, és egyik gyerekem eteti a másikat homokkal.  A kezemet talán a szememre, de a fülemet szabadon hagyom, a figyelmem nem lankad, szóval én ott vagyok. De tényleg. Mégis ha nagy ritkán valaki felhív, akkor az addig normálisan, és gyerekekhez képest csendesen elrajzolgató gyerekeim rögvest üvölteni kezdenek, mint a sakál, hogy én egy szót se értsek.

Volt már olyan munkám is, amikor nem lett volna előnyös, ha kiderül, itthon ülök, és a nagyfontos dolgok intézése közben kicserélek egy-két pelenkát is. Ilyenkor vagy nem vettem fel a telefont, vagy ha muszáj volt felvennem, kihajoltam az ablakon, és azt mondtam, kintről jön a visítás. Közben eljátszottam a gondolattal, hogy a visításforrást egy hirtelen mozdulattal tényleg kintre helyezem, de az első emeletről állítólag nem illik ilyen hirteleneket mozdulni.  Mikor azt gondoltam, hogy utódaim elértek arra az értelmi szintre, hogy elmagyarázhatom nekik, amíg anyu telefonál, addig nem visítunk, azt hittem, célba értünk.

De tévedtem. A telefon csörög, én a mutatóujjamat a szám elé szorítva jelzem a gyerekeknek az elvárást, és felveszem. Rám néznek, bólogatnak, majd nagy hirtelen mindegyiknek ugyanaz a filctoll kell, egyik megpróbálja a másik szemébe állítani azt, a másik meg közben tépi az egyik haját. Én meg menekülök, sorban csukom be magam mögött az ajtókat, és csak remélem, hogy mindkettő sikerrel jár a másik megkárosításában. De nem, hanem jönnek utánam, mintha bogáncs ragadt volna a gatyámra, és én már kimegyek a lépcsőházba, mire ezek még jobban üvöltenek, én meg olyan ideges leszek, hogy nem is tudok arra figyelni ki és mit beszél a telefonban, csak arra, hogyan fogom ezeket szétverni, ha végre leraktam.  Már úgy sírnak, mintha egy vonat kettévágta volna őket, úgyhogy lerakom, és bemegyek, és én is üvölteni kezdek, hogy miért, mi a baj, miért visítoztok. Mire az egyik azt mondja: ő azért, mert nem találja az egyik papucsát. A másik meg nem is válaszol.



Este megint csörög a telefon. A mami az. Hát felveszem, aztán átadom a gyerekeknek, hadd mondják el, ki, mit szeretne kapni a Mikulástól, ami így nyáron roppant fontos. És közben alig, de alig bírom megállni, hogy neki ne álljak üvölteni, és az orromon buborékokat fújva sírni, hogy nincs meg az egyik papucsom. De megállom.

Kormos Anett további cikkei ide kattintva olvashatóak.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja