Kormos Anett - Játéktár
Kormos Anett [cikkei] - 2010-05-20
Kormos Anett, az egyetlen magyar női stand-up comedy előadó első cikkében a CsaládiNet-en a gyerekjátékok főbb típusait mutatja be.
A játékot elvileg azért találták ki, hogy a gyerek örüljön neki. A szülőt meg azért, hogy kitalálja, minek örül a gyerek. Az alábbiak közül választhatunk.
Vannak:
- A készségfejlesztő játékok: ezeket a szülő már újszülött kortól erőlteti, noha a benőtt szemű, fülű kisded készségei nincsenek éppen kiéhezve a fejlesztésre. Megfelelő szülői ráhatással azonban elérhető, hogy a csecsemőnek kialakuljon a „ki akarom köpni, de inkább lila fejjel fuldoklom” készsége.
- Azok a játékok, melyek a gyereket teljesen hidegen hagyják, ám anyu és apu megveszik értük. A szülő rajongásának két oka lehet:
1. a játék erőteljes hasi nyomkodásra azt mondja: „szeretlek anya” (ugyanez van apában is).
2. színben és formában illeszkedik a lakás bútorzatához (soha nem kerül be a játékszobába, és természetesen a gyerek meg sem közelítheti az undorító, maszatos-ragacsos kis kezével).
- Azok a játékok, melyek sem a szülőnek, sem a gyereknek nem okoznak örömet, de a szomszéd gyereknek is van.
- Azok a játékok, melyek mind a gyerek, mind a szülő hallásának épségét veszélyeztetik, ám míg a gyerek ettől boldog, addig a szülő agyvérzést kap. Ezeket többnyire kis trombitának, dobnak vagy zongorának álcázva értékesítik. Ha a szülőknek sok ellensége van, és egyik sem lakik száz kilométeres körzeten belül akkor az ilyen típusú játékból van otthon dögivel.
- A mérgező festéket tartalmazó, elsősorban fürdőkádba ajánlott rágókaként is funkcionáló játékok. Ezt főleg a többgyermekes családok veszik nagytételben, számítva a gyermekek esetleges szelektálódására.
- Azok a játékok, melyek nem hasonlítanak semmire, színük, állaguk, viselkedésük nem nyújt támpontot a beazonosításhoz. Viszont lelkifurdalás nélkül rájuk lehet fogni, hogy ajutó, vizijó, jóka, jépa, jetek, mogyojó. Ezeknek köszönhetően a gyerek még nyolcadikos korában sem ismeri majd fel a lovat, mert annak nincs szárnya és hosszú, színes sörénye.
- Azok a játékok, melyek eleve megtalálhatók minden háztartásban, és melyeknek a gyerek nagyon örülne… ha megkapná, de nem kapja, mert mégis hogy nézne az ki, ha ő a pillepalackot rágcsálná, miközben a rokongyerekek már mind mobiltelefonálnak.
- És végül vannak azok a játékok, melyek semmilyen eszközt nem igényelnek az anyukán és a gyereken kívül, ám ezekre a karriercentrikus anyukáknak nincs idejük, a bébiszittert meg nem azért fizetik, hogy játsszon, hanem, hogy pelenkázzon.
Kormos Anett további cikkei de kattintva olvashatóak.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Biztonságos babahordozás
Következő hír
A csecsemőgondozás praktikus kellékei - 2.rész
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: