SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Feng shui fürdőszoba

Kókai Kata [cikkei] - 2006-02-15
A fürdőszobát általában negatív, rossz energiát sugárzó területként tartjuk számon, pedig a megtisztulás helyszíne. Legalább olyan fontos ennek a helységnek a megfelelő elrendezése, mint bármely másik helységé.

A fürdőszoba ugyanúgy a lakás fontos helysége, mint bármely más szoba. Éppen ezért ügyelni kell a színválasztásra, a berendezésre is. A legtöbb víz ebben a helységben található, s a víz a vérkeringést, az anyagiakat jelképezi. Ugyanakkor a víz a lefolyókon keresztül el is folyik (így szimbolikusan a pénzzel is ez történik), tehát nem szabad a számunkra fontos területeken (egészség, pénz, szerelem, stb.) elhelyezni.

A fürdőszoba elhelyezése:

Fontos, hogy ne a számunkra fontos területeken helyezkedjen el
Ne legyen a bejárati ajtóval szemben
Soha ne nyíljon konyhából, nappaliból, hálószobából vagy az étkezőből

Sok helyen a toalett is a fürdőszobában kap helyet, ez azonban a Feng shui szerint nem célszerű elrendezés. Ha nincs lehetőség teljes leválasztásra, akkor jelképesen válasszuk el egy függönnyel, vagy más tárelválasztóval. A toalett mindig az ajtótól legtávolabbi ponton helyezkedjen el. Ha az ajtóval szemben áll, akkor függesszünk egy szélcsengőt a közte és az ajtó közötti területre.

A fürdőszobában célszerű világos színeket használni, fehéret vagy kéket. A toalett fedelét mindig tartsuk lecsukva, s természetesen az ajtó se maradjon nyitva. Ha bejárati ajtóval szemben helyezkedik el, az ajtó külső oldalán helyezzünk el egy homorú bagua tükröt.

Ha rossz területre esik a fürdőszoba

A fürdőszobában soha ne helyezzünk el olyan színű textíliákat, melyek nem harmonizálnak a víz elemmel (pl. kerüljük a tűz elem piros és bordó színeit). Ha a fürdőszoba rossz területre esik, nem szabad azt tovább erősíteni. Példaként, ha a fürdő a szerelem területére esik, nem szabad szívekkel, szerelmi szimbólumokkal tovább erősíteni, hiszen azzal a negatív energiát fokozzuk. Ehelyett a nappaliban, vagy a hálóban erősítsük ezt a területet, a fürdőszobában pedig nap közben zárjuk le a lefolyókat.

Kellékek a fürdőszobában

A tükör a fürdőszoba egyik legfontosabb kelléke. Fontos, hogy ne legyen törött, sérült, vagy gravírozott. Úgy helyezzük el a falon, hogy hajolás nélkül is kényelmesen lássuk magunkat benne. A falon kívül elhelyezkedő csöveket le kell burkolni, s biztosítani kell a helység jó szellőzését.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja