SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Batikoljunk!

[cikkei] - 2004-03-10
Ha szeretnél teljesen egyedi ruhatárat, megosztok veled néhány ötletet. Ha magad készíted, biztos, hogy nem fog szembejönni veled egy ugyanolyan!

Kezdetnek nagyon olcsó pólókat ajánlok, természetesen fehéret (teljesen megfelel a célnak a kínaiban kapható 3-400Ft-os). Végy egy-két doboz ruhafestéket (kezdetnek mondjuk az alapszíneket, ezeket keverheted tetszés szerint), és kezdődhet a produkció.

(Én az Ibériát használtam, elég gazdag a színválaszték, kapható a nagyobb áruházakban, hobbyboltokban is. Valamikor régen még Citokol nevűvel festegettem, nem tudom, az kapható-e még. Mást én nem ismerek, de attól még jó lehet!)

 

Olvasd el, mit ír a festék használati útmutatója: ált. először be kell áztatni azt a darabot, amit festeni akarsz. Felteszed a tűzre a vizet, szórsz bele egy kis sót, aztán a festéket, hadd oldódjon fel rendesen. Jól fel kell melegíteni, de nem kell, hogy forrjon. A beleszórt festék mennyiségétől függően lesz sötétebb vagy világosabb a végeredmény.

 

Első próbálkozásnak az is elég, ha csak belemeríted a ruhát, hagyod ázni. Nem lesz teljesen egyenletes, egy kis márványosodásra számíthatsz. Jó sokáig hagyd a lében, mert különben a mosásoktól kifakul!

Mikor kiveszed, mosd át hideg vízben, aztán áztasd be ecetes vízbe, az fixálja a színt (van, aki már a festő lébe beleteszi az ecetet). Ebben is hagyd állni egy kis ideig, aztán lehet öblíteni. (Az első néhány mosásnál még mindenképpen külön kezeld, mert egy darabig még ereszti a színét, aztán lehet betenni a színes programba, nem fog fogni.)

 

Ha ez tetszik, lehet játszani a színekkel. Pl. az ujját egyik színbe mártod, majd a többi részét egy másik színbe (és ez elég sok színig folytatható).

Már a színekkel is látványos eredményt lehet elérni!

 

Ha viszont ennél többre vágysz, jöjjenek az ötletek:

A legegyszerűbb mintát ruhacsipeszekkel csináltam. Kicsit hajtasz a pólón, és rárakod a csipeszt. A fantáziádra van bízva, ezt  hogyan rendezed el a ruhán. (Én sok-sok sorban egymás mellé csíptettem őket). A csipeszek is más-más formájúak, van, ami kerek, van, ami szögletes foltot eredményez!

Ha már tele a ruha a csipesszel, lehet meríteni, innentől ugyanaz az eljárás, mint fent.

csipeszes minta

 

A többi mintához már valamilyen zsinór, madzag, szóval valami kötöző anyag szükséges.

Szép köralakokat lehet festeni, ha kis csúcsokat emelünk ki az anyagból és azokat körbekötözzük. Ha kicsi kört csinálunk, abból több is elfér, ha nagyobbat akarunk, az egész elejét összefoghatjuk. (Ezt nálunk csak szélforgónak nevezik a gyerekek). 

 

 

Ha nem a kör a kedvenc formánk, akkor kössünk "vonalakat" az anyagra. Csak összeszorítjuk a pólót és néhány sorban megkötjük. Ez nagyjából egyenes vonalat fog adni a kész ruhán. Mi itt több színbe is mártottuk, innen is, onnan is kötöttük. Ez lett belőle:

madzagos

 

Készíthetünk viszonylag szabályos mintát is, ha szabályosan hajtogatunk. Harmonika-szerűen hajtogassuk össze az anyagot (Lehet vízszintesen is, függőlegesen is), néhány helyen kössük össze, aztán mártsuk a fürdőbe.

Itt egy egyszínű póló látható, de ezt is lehet több színnel is kombinálni. Nagyon vidám, gyerekeknek nagyon jól áll!

harmonika

 

Ha már a ruhatárad rendben, lehet a lakást is egyedivé varázsolni. Falvédők, ágytakarók, terítők - Kinek mi tetszik.

 

Hobbyboltokban kapható tarisznya, bevásárló szatyor, natúrban. Ha esetleg ilyenekre vágysz, irány a hobbybolt!

 

Sok-sok jó ötletet, jó munkát!

 

 
szélforgó
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja