SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyertyaöntés házilag

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-16
A régi, félig-meddig elégedett gyertyákat sem kell többé a kukába dobnunk!
Gyertyaöntés házilag

 

Hányszor előfordul, hogy egy-egy ünnep, vagy különleges alkalom estén gyertyát gyújtunk, s a maradék a kukába kerül- hiszen egy félig leégett gyertya nem szép látvány.

Többé nem kell kukába dobnunk, hiszen nemcsak lakásdíszt, de ajándékot is készíthetünk belőle. A gyertyaöntés a legegyszerűbb, ám annál kreatívabb ajándékkészítési módszer.

 

Alapanyagok:

 

-         Kreatív boltokban több színben is kapható viasz. A gyöngy formájúak különleges alakú pohárba, vagy edénybe szórva önmagukban is szép látványt nyújtanak, így ezeket nem szokás elolvasztani. Erre a célra inkább a forgácsolt viaszt használjuk. Ha van maradék gyertyánk, azt reszeljük le.

-         Vásároljunk kanócot. Ha maradék gyertyát használunk, felhasználhatjuk a kanócát, de a boltban kapható viaszozott, fém talpú kanócokkal egyszerűbben dolgozhatunk.

-         Erősebb nejlon zacskó, lábas.

-         Pohár, vagy műanyag forma amiben kiöntjük a gyertyát.

 

A viaszdarabokat tegyük egy vastagabb nejlonzacskóba, egy lábasban melegítsük vizet, és lógassuk bele a zacskót. Készítsük elő a műanyag formát, vagy poharat. Ha egyszerű, álló gyertyát szeretnénk, helyezzük a műanyag formába a kanócot, majd öntsük fel a viasszal.

Ha díszgyertyát, vagy ajándékot készítünk, akkor különleges alakú pohárba öntsük a viaszt, így díszként is megállja a helyét. Ha többrétegű, színes gyertyát szeretnénk, miután kihűlt az első réteg, öntsük rá a következőt, míg a forma meg nem telik.

Amennyiben csak egyszínű viaszt találunk, később, a gyertya elkészülése után is kifesthetjük, vagy decoupage technika segítségével mintákkal díszíthetjük.

 

TIPP: Öntsünk ki egy réteg fehér viaszt a formába, és még mielőtt elkezdene megdermedni, csurgassunk bele színes viaszt, így különleges mintázatú gyertyát kapunk.

 

 

Zselégyertyák

 

A zselégyertyák csak látványban különböznek a hagyományos viaszgyertyáktól. Elkészítésükhöz csupán egy tubus gyertyazselére van szükség, melyet vízben kell felmelegíteni. Általában üvegpohárba, vagy más üvegből készült formába öntjük, mert nyújt megfelelő látványt.

Az üveg aljára szórhatunk különböző, nem gyúlékony díszeket: üveggolyót, kagylót, csillámport, vagy szárított gyümölcsdarabokat. A hobbiboltokban kapható színező- és illatanyagokkal bárkinek nagyszerű ajándékgyertyát készíthetünk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja