SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyertyaöntés házilag

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-16
A régi, félig-meddig elégedett gyertyákat sem kell többé a kukába dobnunk!

 

Hányszor előfordul, hogy egy-egy ünnep, vagy különleges alkalom estén gyertyát gyújtunk, s a maradék a kukába kerül- hiszen egy félig leégett gyertya nem szép látvány.

Többé nem kell kukába dobnunk, hiszen nemcsak lakásdíszt, de ajándékot is készíthetünk belőle. A gyertyaöntés a legegyszerűbb, ám annál kreatívabb ajándékkészítési módszer.

 

Alapanyagok:

 

-         Kreatív boltokban több színben is kapható viasz. A gyöngy formájúak különleges alakú pohárba, vagy edénybe szórva önmagukban is szép látványt nyújtanak, így ezeket nem szokás elolvasztani. Erre a célra inkább a forgácsolt viaszt használjuk. Ha van maradék gyertyánk, azt reszeljük le.

-         Vásároljunk kanócot. Ha maradék gyertyát használunk, felhasználhatjuk a kanócát, de a boltban kapható viaszozott, fém talpú kanócokkal egyszerűbben dolgozhatunk.

-         Erősebb nejlon zacskó, lábas.

-         Pohár, vagy műanyag forma amiben kiöntjük a gyertyát.

 

A viaszdarabokat tegyük egy vastagabb nejlonzacskóba, egy lábasban melegítsük vizet, és lógassuk bele a zacskót. Készítsük elő a műanyag formát, vagy poharat. Ha egyszerű, álló gyertyát szeretnénk, helyezzük a műanyag formába a kanócot, majd öntsük fel a viasszal.

Ha díszgyertyát, vagy ajándékot készítünk, akkor különleges alakú pohárba öntsük a viaszt, így díszként is megállja a helyét. Ha többrétegű, színes gyertyát szeretnénk, miután kihűlt az első réteg, öntsük rá a következőt, míg a forma meg nem telik.

Amennyiben csak egyszínű viaszt találunk, később, a gyertya elkészülése után is kifesthetjük, vagy decoupage technika segítségével mintákkal díszíthetjük.

 

TIPP: Öntsünk ki egy réteg fehér viaszt a formába, és még mielőtt elkezdene megdermedni, csurgassunk bele színes viaszt, így különleges mintázatú gyertyát kapunk.

 

 

Zselégyertyák

 

A zselégyertyák csak látványban különböznek a hagyományos viaszgyertyáktól. Elkészítésükhöz csupán egy tubus gyertyazselére van szükség, melyet vízben kell felmelegíteni. Általában üvegpohárba, vagy más üvegből készült formába öntjük, mert nyújt megfelelő látványt.

Az üveg aljára szórhatunk különböző, nem gyúlékony díszeket: üveggolyót, kagylót, csillámport, vagy szárított gyümölcsdarabokat. A hobbiboltokban kapható színező- és illatanyagokkal bárkinek nagyszerű ajándékgyertyát készíthetünk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja