SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így rendezzük be az erkélyt tavasszal!

Családinet [cikkei] - 2011-03-28
Hamarosan valóban itt a tavasz, ideje megtervezni az erkély berendezését és virágait. Még a legkisebb balkont is valódi oázissá varázsolhatjuk, néhány ügyes praktika segítségével.

Egy gyönyörű leander vagy hibiszkusz máris a mediterrán napsütötte tengerpartot hozza el otthonunkba, vagy néhány tő rozmaring és oregánó cserépbe ültetve, és máris Olaszországba repülünk.

Falipolcok

Egy mutatós polc az erkély falán több okból is hasznos lehet. A szép kovácsoltvas vagy színesre festett polc máris bútorrá válik, így dekorációs szerepet is betölt, másrészt tehetünk rá néhány kisebb cserép virágot, pl. futó borostyánt vagy fűszernövényeket.

balkon1

Virágládák és dézsák

A nagyobb erkélyeken elhelyezhetünk néhány nagyobb virágládát vagy dézsát, amelyeket színesre festve és kibélelve, vagy natúr színben meghagyva rendezzünk el. Ma már a nagyobb barkácsboltokban fa, fém és műanyag ládákat is vásárolhatunk, az utóbbi előnye hogy könnyen mozgatható. A dézsákat és faládákat beültetés előtt érdemes duplán nejlonnal kibélelni és vízelvezető réteggel bevonni.

Használjuk ki a korlátot!

A korlátra a megszokott balkonláda helyett akasszunk fel néhány fém vagy kovácsoltvas virágtartóba, színes cserépbe helyezett növényeket, így máris szép színes lesz az erkély. A régi műanyag balkonládák helyett használjunk faládákat, amelyek sokkal természetesebb hatást keltenek.

balkon2

Virágtartók növénylépcsők

Az erkélyre tehetünk kisebb virágtartókat, vagy lépcsős elrendezésű virágpolcokat is, amelyeket szintén lefesthetünk színesre vagy hagyhatjuk natúr színben, ám ekkor érdemes színes kaspókat elhelyezni rajta.

A fal is számít!

A falra fúrjunk fel rácsot, ahová felfuttatunk futó növényeket, pl. clematist, lilaakácot vagy borostyánt.

balkon3

Egzotikus erkély

Ha szép egzotikus erkélyre vágyunk, helyezzünk el néhány teraccota cserépbe fűszernövényt, sőt akár az erkély falát is befesthetjük színesre.

balkon4

A növényeket igényeik szerint válogassuk össze, ültessünk néhány örökzöldet, tavasszal ültethetünk hagymás színes jácintokat, nárciszokat, nyáron pedig az évelő és egynyári növények adják meg az erkély színvilágát.
 

Forrás: www.kertvarazsmagazin.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja