SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dísztányér készítése vidám tavaszi mintával

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-04-01
Talán a húsvéti ünnepek előtt-alatt van annyi szabadidőnk, hogy készítsünk néhány dísztárgyat, akár gyermekeinket is bevonva a műveletbe, hiszen nem túl bonyolult technikáról van szó.

Szükséges anyagok:


Átlátszó üvegtányér
Dekupázs ragaszó, mely átlátszóra szárad
Szalvéta
Egy vastagabb és egy vékony ecset
Szivacsecset
Vizes tál
Akril festékek a szalvéta színéhez igazodva, 2-3 féle
Akril spray

1. Először mossuk el mosószerrel, forró vízben a tányért, szárítsuk meg alaposan.

2. A kiválasztott szalvétából tépkedjük ki a mintát, amelyet a tányéron szeretnénk viszontlátni. Használjuk a körmünket, egyik kezünkkel fogjunk rá a mintára belülről, másuk kezünk körmével pedig apró mozdulatokkal, óvatosan haladva segítsünk a tépésben.

 

3. Válasszuk le a szalvéta színes rétegét, a másik kettőre nem lesz szükségünk

4. Kenjük le a ragasztóval a tányér hátulját. Használjunk széles, lapos ecsetet, és ügyeljünk rá, hogy mindenütt befedje a tányért a  ragasztó, majd várjunk néhány percet, hogy megszikkadjon. Nem kell száraznak lennie.

5. Helyezzük a tányér aljára a szalvétát, színével lefelé. Óvatos mozdulatokkal, esetleg egy száraz, puha ecsettel simítsuk oda a felülethez, belülről kifelé simogassuk ki a szalvéta alól a levegőbuborékokat.

6. Kenjük le az egész tányért ismét ragasztóval, de vigyázzunk, nehogy elszakítsuk a szalvétát. Hagyjuk megszáradni a tányért. Ezen a képen látható, hogy a tányér bal szélén már szárad a ragasztó, kezd átlátszóvá válni.

7. Fehér akril festékkel, vékony ecsettel fessük le a mintát, hogy kiemeljük a színeit. Ügyeljünk a körvonalaknál, hogy ne fessünk ki a mintából.

8. Amikor a fehér akril megszáradt, vegyük elő a szalvéta színéhez illően kiválasztott, háttérnek szánt festékeket, esetünkben a sárgát és a fehéret. Keverjünk ki olyan árnyalatokat, melyeknél elérhetjük a színátmenetet. A szivacsecsettel kezdjük el tupfolni először a világosabb színt, körbe a minta mentén. Utána a sötétebb árnyalatokkal haladjunk a tányér széle felé.

9. Ha elkészültünk, az akril spray-vel – esetünkben fehérrel, de tulajdonképpen mindegy, milyen színűt használunk, már nem fog átlátszani a tányér – fújjuk le kétszer a tányér hátulját. Ezzel elérjük, hogy ha bő vízben áztatni, mosogatni nem is tanácsos a tányért, de egy könnyed elmosást kibír.



Természetesen sokféle módon dekorálhatjuk a tányérunkat, festhetünk neki arany vagy ezüst szegélyt, de ragaszthatunk rá egész szalvétát is, akkor ilyen eredményt kapunk:


 

Ha kérdésed van, vagy tanácsra van szükséged, írj kommentet, szívesen válaszolok.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja