SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karibi bokalánc - ékszerek saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-06-25
Ügyes kezű tini lánykák mutatós, egyedi ékszereket készíthetnek maguknak a forró nyári napokra, gyöngyből és rugalmas damilból.

Amire szükséglánced lesz:

- kb. 20 gramm üveggyöngy
- 4 db arany/ezüstszínű gyöngyszem
- rugalmas damil


Vágj le kb. 80 centis darabot a rugalmas damilból. Fűzz fel annyi gyöngyszemet a damil közepére, hogy körülérje a lábujjadat (kb.12 szem) Zárásnak fűzz föl egy ezüst/arany szemet a damil mindkét végén átbújtadamiltva. Majd mindkét szárára fűzz kb. 2,5 centi hosszúságban gyöngyöket és ezt is zárd le egy fémszínű gyönggyel, a damil mindkét végét átbujtatva rajta. Ezt még kétszer ismételd meg. Közben néha bújj bele a lábujjaddal az első hurokba és ellenőrizd, hogy elég hosszú lesz-e, hogy elérjen a bokádig kényelmesen. Az utolsó záró fémgyöngy után fűzz föl a damilra annyi gyöngyöt, hogy a bokádat bokalánckörülérje. Takácscsomóval rögzítsd, és hogy még biztosabb legyen a kötés, a csomóra egy körömlakkcseppet is tehetsz.


Takácscsomó: (Először próbáld ki kétszínű fonallal) Hajtsd vissza a piros szál végét. A kéket bújtasd a pirosba a képen látható módon. Húzd szorosra a csomót.

Készíthetsz egyszerű bokaláncot is, meg gyűrűket is. Mindig mérd le, mekkora damilra van szükséged, a végét takácscsomóval zárd le. Vehetsz betűgyöngyöket is és kirakhatod belőle a nevedet, így is díszítheted a bokaláncodat.

A siker nem marad el!

Indexkép: www.foter.com



 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja