SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan használjuk fel újra a régi dolgokat?

Családinet [cikkei] - 2009-03-17
Mindennapi tárgyak 27 különböző felhasználási módja.
Hogyan használjuk fel újra a régi dolgokat?

Nem kell többé a gumigyűrűket az íróasztalfiókunkba süllyesztenünk. Lássuk, hogyan is tudjuk új módokon újra felhasználni ezeket (fogpiszkálókat, filckorongokat és egyebeket). A konyha és a fürdőszoba rejtett lehetőségei állandóak.

Gumigyűrűk

Gumigyűrűk új funkcióval1. Könnyedén kinyitható lekváros üvegek - Amikor egy apró fedél nem mozdul, többszörösen tekerjünk rá egy gumigyűrűt, hogy jobb legyen rajta a fogás.
2. Húsvéti tojások díszítése - A kemény tojáson egy bizonyos minta szerint rendezzük el a gumigyűrűt, majd helyezzük a festékbe. Ha megszáradt a tojás, levehetjük a gyűrűt.
3. Rendrakás a mosogatógépben - Erősítsük a talpaspohárféléket és egyéb kényes, ingatag tárgyakat a tartókerethez.
4. Ajándékcsomagolás - Szalag helyett modern jelleget kölcsönözve a tárgynak használjunk többszínű gumigyűrűket apróbb ajándékok becsomagolásakor. (Kifejezetten kényelmes, ha éppen nincsen kéznél a ragasztószalag.)

Fogpiszkáló
Fogpiszkáló5. Húsok megjelölése - Vajon megsültek vagy még nyersek azok a hamburgerek? Kívülről olyan egyformák. Amint a grillből kivesszük, jelöljük meg a húsokat különböző színű fogpiszkálókkal, és nem fognak összekeveredni többé.
6. Hol a ragasztószalag vége? - Amikor nem akarjuk tovább használni a ragasztószalagot, tekerjünk a végébe egy fogpiszkálót, hogy legközelebb könnyedén megtaláljuk.
7. Gyöngy és flitter ragasztás - A hegyes végek segítségével ráapplikálhatunk ici-pici dolgokat a kézműves darabunkra.
8. Ügyesebb gombvarrás. Helyezzünk egy fogpiszkálót a gomb és az anyag közé, távolságot képezve ezzel köztük, majd  keményen varrjuk fel a gombot.
9. Egy szerkezet reset gombjának megnyomása - Mi is illik bele abba a pici lukba? - Eltaláltad...!


Só a teafoltokra10. Feltört tojás tisztítása - Borítsuk be a feltört tojáshéjat egy marék sóval, és együtt könnyen letörölhetjük az egészet.
11. Koszorúk portalanítása - Rakjuk bele egy papírzacskóba a fenyőtoboz vagy az örökzöldből készült koszorút és egy negyedpohárnyi sót. Tekerjük be a zacskó száját, és  finoman rázogassuk.
12. Teafoltok -Szórjunk sót egy citromhéjra, és ezzel dörzsöljük a teafoltos edényeket.
13. Tisztítókefe és réz - Készítsünk pasztát néhány evőkanál ecetből, ugyanennyi sóból és lisztből. Vigyük föl egy puha rongy segítségével, öblítsük le, majd szárítsuk meg a réz tárgyat.


Post-it jegyzettömb
Post-it14. Billentyűzet-tisztítás -  A billentyűk között húzzuk végig a papírt ragacsos felével, hogy összegyűjtsük a morzsákat és szöszöket.
15. Tájékozódás az utakon - Írjuk föl egy post-it blokkra, hogyan juthatunk el a kívánt helyre, és ragasszuk a kormánykerék közepére.
16. Tégelyek megjelölése - Vágjuk ki a ragacsos részt és használjuk utazó-tégelyeinken pótcímkeként, hogy össze ne keverjük az arctisztítót a hajzselével.
17. Iratrendezés – A kötegnyi papírt post-it blokkokkal osszunk szekciókra, mintha dossziékat címkéznénk.


Filckorongok
Filckorongok18. Csúszós ruhák rögzítése - Ragasszunk filckorongokat a vállfa mindkét karjára, nehogy a ruhák lecsússzanak róla.
19. Vágódeszka stabilizálás - Helyezzünk filckorongokat a vágódeszka minden sarka alá, hogy ne mozduljon el, amíg szeletelünk és kockázunk.
20. Asztallap karcolások nélkül -  Erősítsünk a vázák aljára filckorongokat, hogy ne karcolják meg  a kényes felületeket.
21. Csendes konyha  - A hangosan csapódó konyhaszekrény ajtókat csendessé varázsolhatjuk, ha az ajtók belső sarkaira filckorongokat ragasztunk.
22. Falak védelme - Helyezzünk filckorongokat a képkeretek sarkaira, hogy a szélek ne hagyjanak nyomot a falfestésen.

Színtelen körömlakk
Színtelen körömlakk23. Szemüvegcsavar rögzítése - Ha kilazul a szemüvegszárunk, húzzuk meg a csavart, és rögzítsük egy kis körömlakkal.
24. Stabil gombok - Képezzünk körömlakkból egy vékony réteget a gomb közepére, hogy a cérna ne lazulhasson ki.
25. Rozsdafolt-mentes fürdőszoba - Vonjuk be a borotválkozókrém alját, hogy elkerüljük a kád szélén a rozsdagyűrűket.
26. Boríték lezárás - Amikor a boríték ragasztós hátrésze nem tapad, rögzítsük színtelen körömlakkal.
27. Ékszerek élettartamának meghosszabbítása - Vonjuk be csecse-becséinket vékony réteg körömlakkal, így nem veszítik el csillogásukat.

Indexkép: www.foter.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja