SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan használjuk fel újra a régi dolgokat?

Családinet [cikkei] - 2009-03-17
Mindennapi tárgyak 27 különböző felhasználási módja.

Nem kell többé a gumigyűrűket az íróasztalfiókunkba süllyesztenünk. Lássuk, hogyan is tudjuk új módokon újra felhasználni ezeket (fogpiszkálókat, filckorongokat és egyebeket). A konyha és a fürdőszoba rejtett lehetőségei állandóak.

Gumigyűrűk

Gumigyűrűk új funkcióval1. Könnyedén kinyitható lekváros üvegek - Amikor egy apró fedél nem mozdul, többszörösen tekerjünk rá egy gumigyűrűt, hogy jobb legyen rajta a fogás.
2. Húsvéti tojások díszítése - A kemény tojáson egy bizonyos minta szerint rendezzük el a gumigyűrűt, majd helyezzük a festékbe. Ha megszáradt a tojás, levehetjük a gyűrűt.
3. Rendrakás a mosogatógépben - Erősítsük a talpaspohárféléket és egyéb kényes, ingatag tárgyakat a tartókerethez.
4. Ajándékcsomagolás - Szalag helyett modern jelleget kölcsönözve a tárgynak használjunk többszínű gumigyűrűket apróbb ajándékok becsomagolásakor. (Kifejezetten kényelmes, ha éppen nincsen kéznél a ragasztószalag.)

Fogpiszkáló
Fogpiszkáló5. Húsok megjelölése - Vajon megsültek vagy még nyersek azok a hamburgerek? Kívülről olyan egyformák. Amint a grillből kivesszük, jelöljük meg a húsokat különböző színű fogpiszkálókkal, és nem fognak összekeveredni többé.
6. Hol a ragasztószalag vége? - Amikor nem akarjuk tovább használni a ragasztószalagot, tekerjünk a végébe egy fogpiszkálót, hogy legközelebb könnyedén megtaláljuk.
7. Gyöngy és flitter ragasztás - A hegyes végek segítségével ráapplikálhatunk ici-pici dolgokat a kézműves darabunkra.
8. Ügyesebb gombvarrás. Helyezzünk egy fogpiszkálót a gomb és az anyag közé, távolságot képezve ezzel köztük, majd  keményen varrjuk fel a gombot.
9. Egy szerkezet reset gombjának megnyomása - Mi is illik bele abba a pici lukba? - Eltaláltad...!


Só a teafoltokra10. Feltört tojás tisztítása - Borítsuk be a feltört tojáshéjat egy marék sóval, és együtt könnyen letörölhetjük az egészet.
11. Koszorúk portalanítása - Rakjuk bele egy papírzacskóba a fenyőtoboz vagy az örökzöldből készült koszorút és egy negyedpohárnyi sót. Tekerjük be a zacskó száját, és  finoman rázogassuk.
12. Teafoltok -Szórjunk sót egy citromhéjra, és ezzel dörzsöljük a teafoltos edényeket.
13. Tisztítókefe és réz - Készítsünk pasztát néhány evőkanál ecetből, ugyanennyi sóból és lisztből. Vigyük föl egy puha rongy segítségével, öblítsük le, majd szárítsuk meg a réz tárgyat.


Post-it jegyzettömb
Post-it14. Billentyűzet-tisztítás -  A billentyűk között húzzuk végig a papírt ragacsos felével, hogy összegyűjtsük a morzsákat és szöszöket.
15. Tájékozódás az utakon - Írjuk föl egy post-it blokkra, hogyan juthatunk el a kívánt helyre, és ragasszuk a kormánykerék közepére.
16. Tégelyek megjelölése - Vágjuk ki a ragacsos részt és használjuk utazó-tégelyeinken pótcímkeként, hogy össze ne keverjük az arctisztítót a hajzselével.
17. Iratrendezés – A kötegnyi papírt post-it blokkokkal osszunk szekciókra, mintha dossziékat címkéznénk.


Filckorongok
Filckorongok18. Csúszós ruhák rögzítése - Ragasszunk filckorongokat a vállfa mindkét karjára, nehogy a ruhák lecsússzanak róla.
19. Vágódeszka stabilizálás - Helyezzünk filckorongokat a vágódeszka minden sarka alá, hogy ne mozduljon el, amíg szeletelünk és kockázunk.
20. Asztallap karcolások nélkül -  Erősítsünk a vázák aljára filckorongokat, hogy ne karcolják meg  a kényes felületeket.
21. Csendes konyha  - A hangosan csapódó konyhaszekrény ajtókat csendessé varázsolhatjuk, ha az ajtók belső sarkaira filckorongokat ragasztunk.
22. Falak védelme - Helyezzünk filckorongokat a képkeretek sarkaira, hogy a szélek ne hagyjanak nyomot a falfestésen.

Színtelen körömlakk
Színtelen körömlakk23. Szemüvegcsavar rögzítése - Ha kilazul a szemüvegszárunk, húzzuk meg a csavart, és rögzítsük egy kis körömlakkal.
24. Stabil gombok - Képezzünk körömlakkból egy vékony réteget a gomb közepére, hogy a cérna ne lazulhasson ki.
25. Rozsdafolt-mentes fürdőszoba - Vonjuk be a borotválkozókrém alját, hogy elkerüljük a kád szélén a rozsdagyűrűket.
26. Boríték lezárás - Amikor a boríték ragasztós hátrésze nem tapad, rögzítsük színtelen körömlakkal.
27. Ékszerek élettartamának meghosszabbítása - Vonjuk be csecse-becséinket vékony réteg körömlakkal, így nem veszítik el csillogásukat.

Indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja