SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 hasznos trükk kisgyerekes anyukáknak

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2017-05-05
A kisgyermekes anyukák élete csupa öröm és nevetés, amellett pedig rengeteg kihívás és nehézség. A mindennapi élet szervezése sem egyszerű feladat, de néhány ügyes ötlettel megkönnyíthetjük a dolgunkat.

1. Előketartó

Az előkék, szakállkák tárolása mindig fejtörést okoz, hiszen nem ruha, nem edény. Ha egyszerűen az etetőszékre tesszük, rendszerint leesik. Ha azonban egy öntapadó fogast ragasztunk az etetőszék hátoldalára, máris kiváló helyünk lesz, ahová az összes ruhavédelmi berendezést felaggathatjuk.


 

2. Színezőtartó

Ha nálatok is megtöltik a filctollak, színes ceruzák, színező füzetek és feladatlapok az ebédlőasztalt, ezt az ötletet szeretni fogod. Egy egyszerű mosogatóra való edényszárítóból ugyanis pillanatok alatt rendszerezett színező komplexum válhat. A tányérok helyére a füzeteket, az evőeszközök helyére pedig a filceket, zsírkrétákat, ceruzákat tegyük, és máris rendezett és átlátható minden.


 

3. Tisztítószer kicsiknek

Aki próbált már kisgyermek mellett takarítani, az tudja, milyen lelkes segítőkké válnak már a legkisebbek is. A gondot az okozza, hogy, bár szeretnénk megtanítani nekik, mi a teendő, nehéz úgy eltiltani őket a vegyszerektől, hogy az ne szegje kedvüket.
A legjobb megoldás, ha készítünk a kis segítőnek saját tisztítószert. Egy fél citrom vízbe karikázva egy másfél-kétdecis pumpás üvegben teljesen megfelelő. Finom illatot áraszt, nem tesz kárt semmiben, és tökéletesen illik a szorgos kis kezekbe. Mellesleg a pumpás flakonok praktikusak akkor is, ha ecetet vagy olajat tárolunk bennük, hiszen gazdaságosan tudjuk használni őket, s felborul a flakon, akkor sem folynak ki.


 

4. Játékmosás

A magas hőfokot és vizet is bíró játékok tisztítása, fertőtlenítése gyerekjáték, ha segítségül hívjuk a háztartási gépeinket. A nagyobb darabokat betehetjük a mosogatógépbe. A kisebb darabokhoz pedig elegendő egy – biztosan záródó – fehérnemű mosózsák, ebbe akár a legót is beleboríthatjuk. Egy törölközőn a napon pillanatok alatt megszáradnak a mosógépből kivett játékok, míg a mosogatógép a szárítást is elvégzi helyettünk.


 

5. Székek, asztalok védelme

Ahol kisgyermek van, ott mindig ragad valamitől az asztal vagy a szék, legyen az csokoládé, festék, zsírkréta, vagy épp maradék gyümölcs, s fejtörést okozhat az eltávolításuk. Ha azonban befedjük a kiképzésnek gyakran kitett bútorokat viaszos vászonnal, könnyen törölhető, ellenálló felületet kapunk. Ahogy a vidéki nagymamáink a kamrapolcot vagy a stoki ülőfelületét – ugye emlékszünk még a kockás, nejlonos érzetű anyagra? - tűzőgéppel, vagy vékony szegekkel mi is befedhetjük védő réteggel bútorainkat.
 



6. Csúszásvédelem

A „repülőszőnyeg” problémája bizonyára nem ismeretlen ott, ahol szőnyegek vannak, minden háztartásban akad legalább egy közülük, amelyik csúszkál, ezáltal veszélyes. A problémát gyorsan és olcsón megoldja, ha szőnyeg hátoldalára húzunk csíkokat ragasztópisztollyal és hagyjuk azokat megszáradni. A csíkot igyekezzünk egyenletesen húzni, hogy szép felületet kapjunk.


 

7. Festés

Amint a megfelelő korba érnek és felfedezik a festés élményét, a gyerekek állandóan festeni akarnak. Persze kétpercenként kifogy a festék a tálból, ha nagyobb tálkát adunk, az pedig biztosan kiborul, vagy előbb utóbb belekönyököl valaki. Erre a problémára ad választ a kiürült szappanos flakon. A pumpás üveget ugyanis már a legkisebbek is tudják használni, így maguknak adagolhatják a festéket kicsi joghurtos, vagy szószos pohárkákba. Elegendő, ha jelen vagy, és szemmel tartod a kis művészeket, de nem kell minduntalan neked is összefestékezned magad a tubusokkal való küzdelemben.


 

8. Ecetet ide!

A méregdrága fertőtlenítők világában élünk, melyekből kisgyermekek mellett úgy tűnhet, sosem elég. Mielőtt azonban vagyonokat hagynál a drogériában, próbáld ki az ecetet. Fertőtlenítő, tisztító hatású. A szennyeződéseket feloldja, a ruhák színét viszont nem bántja, sőt fixálja azt is, aminek ereszt a színe. Ez nagyon hálás tulajdonság, amikor a télre eltett bicikli ülése, babakocsi huzata, lábzsákja, vagy bármely textília bepenészedik. A vízkő többé nem probléma, sem a fürdőszobában, sem pedig a gépekben, mint például a kávéfőző vagy a mosógép. Ez csak néhány lehetőség a sok közül, amire használhatod - ezért sosem árt, ha akad otthon egy üveg 20%-os ecet.

Ötletek és képek forrása: 
https://www.youtube.com/watch?v=EXVziRcGhus
https://www.youtube.com/watch?v=lwh51A5BbxU

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja