SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fogjunk össze: te maradj, én megyek!

Családinet [cikkei] - 2020-04-03
A 2014-ben alapított Miutcank közösségi platform, reagálva az elmúlt hetekben kialakult járványügyi helyzetre, egy komoly, Magyarország-szerte működő szomszédi összefogást indított el. A már több mint 50.000 ezer embert számoló közösség ingyen elérhető és használható segítő plakátokat ad az embereknek, akik aztán a közvetlen környezetüket nagyon egyszerűen tudják segíteni ezáltal meg tudják mutatni, hogy mennyire meghatározó érték a hatékony támogatás, és a helyi szintű összetartás.

A médiában és minden létező fórumon azzal a kéréssel találkozunk, hogy lehetőség szerint mindenki maradjon otthon! Csökkentenünk kell a kontaktusok számát, a megelőzésre kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni, mert egy agresszív vírussal állunk szemben, amely az időseket érinti a legsúlyosabban, de valójában senkit sem kímél.

Ennek teljesítése azonban csak úgy kivitelezhető a valóságban, ha a mindennapokat érintő ügyek intézésében - legyen az bolti bevásárlás, gyógyszerkiváltás, csekkfeladás - segítséget kapnak az erre rászorulók, de különösképp az idősek. Mivel köztudott, hogy ez a korosztály nem teljesen mozog otthonosan az interneten, leginkább „offline” elérhetőek, ezért gyártottunk egy plakátot, amit a Miutcánk oldaláról le lehet tölteni, ki lehet nyomtatni és aminek kifüggesztésével igyekszünk megkönnyíteni a szomszédok és az egy környéken élők összekapcsolását. Ezzel a lokális kezdeményezéssel a magyar lakosság nagy része képes hatékony segítségnyújtásra. A plakáton egyszerűen és érthetően lehetőség van segítséget felajánlani és elérhetőséget megadni.

Plakát

„Különösen fontosnak találom, hogy mind a mindennapokban, mind a jelenlegi nehezebb időszakban az emberek bizalommal és bátran forduljanak egymás felé és hatékonyan tudjanak segíteni a közvetlen lakókörnyezetükben”- mondta Szabó Dávid, a Miutcánk kezdeményezés életre hívója.

A Miutcánk ezzel próbálja elősegíteni azt, hogy minél többen valóban otthon tudjanak maradni, és épségben vészeljék át ezt az időszakot!

A plakát a weboldalunkon, a www.miutcank.hu -n és a közösségi média felületeinken, Facebookon (@miutcank) és Instagramon egyaránt elérhető. Akiknek esetleg nincs otthon nyomtatójuk, azok az alkalmazásunkat letöltve ebben is találhatnak segítséget.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: andreas160578 / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja