SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ötfős tinibanda tartotta hetekig rettegésben Budát

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-12-16
Az egyébként jó családból való fiatalok nyolc alkalommal összesen tizenegy embert raboltak ki a Gellérthegyen és a Feneketlen-tó környékén.

Öt 14-16 éves fiú fenyegetett fegyverrel és rabolt ki fiatalokat és felnőtteket novemberben és december elején Budán – írja az Index. A kamaszok minden alkalommal azzal az indokkal szólították le áldozataikat, hogy van-e náluk fű. Azt remélték, így majd nem mernek feljelentést tenni a rendőrségen.

Először november 7-én támadtak meg két felnőttet a Gellérthegyen, majd november 20-án ugyanott, 21-én pedig a Feneketlen-tónál kötöttek bele ismét két-két emberbe. Mindkét alkalommal ugyanazt a módszert alkalmazták: arcukat sállal takarták el, és gázriasztó fegyverrel fenyegetőzve követelték áldozataiktól az értékeiket – mondta el Dócs András, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Nyomozó Főosztályának vezetője. Egyik alkalommal egy fiatal párt raboltak ki, akik épp első alkalommal randiztak.

A három eset után a rendőrség megnövelte a helyszíneken a civil ruhás rendfenntartók számát, de így is csak december 11-én sikerült tetten érni a rablás közben két fiút. Három társukat az ő vallomásuk alapján fogták el.

A fiatalok közös barátokon, ismerősökön keresztül akadtak egymásra. Mind kifejezetten jó családi háttérből jönnek, egyikük egyházi iskolába járt, egy másik édesapja sebész-orvos. Rablás előtt kő-papír-ollóval döntötték el, kinél legyen a fegyver, a megszerzett pénzt pedig ételre, italra és cigarettára költötték.

Az öt fiú közül kettőnél találtak gázfegyvert és maszkot, ők javítóintézetbe kerültek az előzetes letartóztatás idejére. A banda többi tagja közül ketten nem hagyhatják el az otthonukat, és folyamatosan nyomkövetőt kell viselniük, az ötödik gyerek pedig szabadlábon védekezhet.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Activedia / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja