SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Kézápolás házilag

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-18
Sajnos a kezünkre nem fordítunk elég gondot, pedig érdemes, mert a korunkról a kézfejünk árulja el a legtöbbet!

A hőmérséklet-ingadozás és a szeles idő nem tesz jót a bőrnek. Ha nem ápoljuk megfelelően a kezünket, bőrünk eldurvul és kirepedezik, a körmünkkel együtt. Az évek múlásával a kéz bőre papírszerűvé válik, mert a védő hidrolipidréteg már húsz év után elkezd lekopni. Negyvenéves korunkra kezünk hámrétege teljesen elvékonyodik, veszít a nedvességtartalmából és rugalmasságából. A háziasszonyok keze különösen gyorsan öregszik a háztartásban használt vegyszerek miatt.

Nagyon fontos, hogy a kezünket fiatalon tartsuk, ezért nem elegendő csupán krémmel ápolni, hanem jót tesz neki hetente egyszer egy masszázs is, ami természetesen úgy az igazi, ha más csinálja, de önmagunknak is elvégezhetjük: válasszuk ki a bőrtípusunknak megfelelő krémet, majd könyöktől kiindulva masszírozzuk át kezünket az ujjak felé.

Mozgassuk meg a csuklót körkörösen, és masszírozzuk át a tenyeret, majd végül egyenként húzkodjuk meg az ujjainkat is. A két kezet kulcsoljuk össze, és erőteljesen szorítsuk meg, majd lazítsuk el. A masszázs a legjobb módja annak, hogy felélénkítsük a vérkeringést és a könyökön lévő száraz bőr is meghálálja a gondoskodást.


Ha nincs lehetőségünk szakemberhez fordulni, otthon is kényeztethetjük kezünket:

  1. Sóból, barnacukorból és kevés jojobaolajból készítsünk bőrradírt, és ezzel a masszával alaposan dörzsöljük be a küzünket.
     
  2. Kézfejünket áztassuk be langyos tejbe, ettől a bőr kellemesen felpuhul.
     
  3. Készítsünk házilag kézmaszkot (de készen is vásárolhatunk): keverjünk össze mandula- vagy szőlőmagolajjal pár csepp citrusos aromaterápia-olajat.
     
  4. A krémmel kenjük be kezünket, majd tekerjük be meleg vizes törölközőbe, és hagyjuk hatni az olajokat 10 percig. Végezetül öblítsük le a kézmaszkot, és krémezzük be kezünket bőr-típusunknak megfelelő krémmel. A mandula- és szőlőmagolajjal halványíthatjuk a kezünkön lévő pigmentfoltokat, a citrusos aromaterápia-olajjal pedig a kéz bőrének öregedését lassíthatjuk le. A sérült bőrt feketetea-kivonatot tartalmazó kézkrémmel regenerálhatjuk. A shea vaj a legalkalmasabb a bőr fiatalítására.

Tipp: Mindig természetes hatóanyagot tartalmazó kézkrémet válasszunk, mert a kémiai szerek szárítják a bőrt. Leghatékonyabbak a  szőlőmagolaj, jojoba, és E-vitaminos krémek. A legjobb kézkrémeket a gyógyszertárakban keverik ki!

Fotó:
foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja