SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kézápolás házilag

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-18
Sajnos a kezünkre nem fordítunk elég gondot, pedig érdemes, mert a korunkról a kézfejünk árulja el a legtöbbet!

A hőmérséklet-ingadozás és a szeles idő nem tesz jót a bőrnek. Ha nem ápoljuk megfelelően a kezünket, bőrünk eldurvul és kirepedezik, a körmünkkel együtt. Az évek múlásával a kéz bőre papírszerűvé válik, mert a védő hidrolipidréteg már húsz év után elkezd lekopni. Negyvenéves korunkra kezünk hámrétege teljesen elvékonyodik, veszít a nedvességtartalmából és rugalmasságából. A háziasszonyok keze különösen gyorsan öregszik a háztartásban használt vegyszerek miatt.

Nagyon fontos, hogy a kezünket fiatalon tartsuk, ezért nem elegendő csupán krémmel ápolni, hanem jót tesz neki hetente egyszer egy masszázs is, ami természetesen úgy az igazi, ha más csinálja, de önmagunknak is elvégezhetjük: válasszuk ki a bőrtípusunknak megfelelő krémet, majd könyöktől kiindulva masszírozzuk át kezünket az ujjak felé.

Mozgassuk meg a csuklót körkörösen, és masszírozzuk át a tenyeret, majd végül egyenként húzkodjuk meg az ujjainkat is. A két kezet kulcsoljuk össze, és erőteljesen szorítsuk meg, majd lazítsuk el. A masszázs a legjobb módja annak, hogy felélénkítsük a vérkeringést és a könyökön lévő száraz bőr is meghálálja a gondoskodást.


Ha nincs lehetőségünk szakemberhez fordulni, otthon is kényeztethetjük kezünket:

  1. Sóból, barnacukorból és kevés jojobaolajból készítsünk bőrradírt, és ezzel a masszával alaposan dörzsöljük be a küzünket.
     
  2. Kézfejünket áztassuk be langyos tejbe, ettől a bőr kellemesen felpuhul.
     
  3. Készítsünk házilag kézmaszkot (de készen is vásárolhatunk): keverjünk össze mandula- vagy szőlőmagolajjal pár csepp citrusos aromaterápia-olajat.
     
  4. A krémmel kenjük be kezünket, majd tekerjük be meleg vizes törölközőbe, és hagyjuk hatni az olajokat 10 percig. Végezetül öblítsük le a kézmaszkot, és krémezzük be kezünket bőr-típusunknak megfelelő krémmel. A mandula- és szőlőmagolajjal halványíthatjuk a kezünkön lévő pigmentfoltokat, a citrusos aromaterápia-olajjal pedig a kéz bőrének öregedését lassíthatjuk le. A sérült bőrt feketetea-kivonatot tartalmazó kézkrémmel regenerálhatjuk. A shea vaj a legalkalmasabb a bőr fiatalítására.

Tipp: Mindig természetes hatóanyagot tartalmazó kézkrémet válasszunk, mert a kémiai szerek szárítják a bőrt. Leghatékonyabbak a  szőlőmagolaj, jojoba, és E-vitaminos krémek. A legjobb kézkrémeket a gyógyszertárakban keverik ki!

Fotó:
foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja