SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Út a csendhez...

Fáczányi Dóri [cikkei] - 2011-05-03
Legutóbb ígértem, hogy folytatom a CSEND megtalálásához vezető utat... lassan végre itt az ébredő tavasz, menj ki a természetbe, és sétálj egy nagyot az erdőben, ülj le egy fatörzsre, és hallgasd a madarakat, az erdő hangjait. Üzennek a fák, a bokrok.

meditacioTalán egy vagy két éve történt meg velem, hogy az erdőben sétáltam Csillebércnél, és az egyik völgy mélyén egyszer csak egy kaput formáltak a fák koronái, melyből olyan energia áradt, hogy minden elhomályosodott, és szinte megszédített az energiaáramlás. A csodás érzés egy-két percig tartott, míg átsétáltam a kapun, majd hátranézve bezáródott mögöttem. Kis ideig álltam némán, megrészegülve a látványtól. Majd lassan visszaállt minden az eredeti állapotba. Ha olvastátok a Mennyei próféciát James Redfieldtől, akkor tudjátok, miről beszélek... fantasztikus érzés volt. (Itt jegyzem meg, ha még valaki nem olvasta, itt az idő, hogy pótolja)

Kijönni ebből az energiabőségből elég ambivalens érzés volt. Telve energiával, a csend hangjától elvarázsoltan, mégis némi szomorúsággal, az előbb érzett bőségtől megválni... Az itt eltöltött idő felért egy meditációval, mely mint tudjuk a lélek táplálója. Ja igen, és nem kell hozzá dél-amerikai esőerdő, hogy megtapasztald! Nem kellenek nagy dolgok, apró pillanatokról beszélünk. Meg tudod számolni hányszor szoktál felnézni az égre? Szoktad figyelni a felhők formáit, a napsugarakat? Meditáció az is, ha kirekesztjük a külvilág zaját, és magunkba szívjuk ezeket az élményeket. Töltődj fel!


Aki rendszeresen gyakorolja a meditációt, annak megváltozik a külvilággal való kapcsolata. Sokkal toleránsabb lesz környezetével, és ellenállóbb lesz a szervezete is. Érdemes megcsinálni a következő tesztelést magunkon. Ha haza mész, és egyedül vagy, figyeld meg, hány elektronikus dolog van körülötted, amit azonnal bekapcsolsz? Esetleg több is kell, hogy elvond a figyelmedet saját magadról és ne félj a csendtől? Megy a tv, szól a zene, számítógép, telefonálsz? Mindegy mi, csak szóljon valami, ami eltereli, hogy nem vagyok egyedül??? Ha így van, akkor figyelj... Próbáld meg tudatossá tenni az egészet. Ne kapcsolj be annyi mindent, fokozatosan vond meg magadtól a zajforrásokat. Milyen érzés? Majd egy kis idő után figyeld, hogy egyáltalán bekapcsolsz-e valamit? Azt fogod észre venni hamarosan, hogy jó a CSEND! Nem kell félned, hogy egyedül vagy, hisz sose vagy egyedül!

" A világ dolgai a könnyűvel kezdődnek, ezért a bölcs sohasem a naggyá lett dolgokra hat; így  valósít meg nagy dolgokat."(Müller Péter)

A felnőttek már nem élvezik, ha csöndben lehetnek... Te még hallod a gondolataidat?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja