SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kormos Anett - Tévém, tévém, te mindenem!

Kormos Anett [cikkei] - 2010-06-03
Kormos Anett TV-függő. A lányai meg anyafüggők. Elkerülhetetlen, hogy a gyerekek is megfertőződjenek.

Tudom, a TV öl, butít stb... De hát majdnem ugyanilyen rombolást végez a gyerek is, úgyhogy miért kéne őket minden áron távol tartani egymástól? Jó, tudom miért.  Mert kindi agresszív lesz, meg kreatívtalan, meg passzív stb. Mindent tudok, és hát minden rosszalló megjegyzést jogosnak is tartok, de én képernyőfüggő vagyok. A gyerekek érdekében hajlandó vagyok csutakúrfit meg tomaszt bámulni a doktorhausz összes helyett, asszem ez sem kis áldozat.

Múltkor az egyik rokon elmondta, hogy ők nem néznek TV-t, sőt most már a mese DVD-ket is cenzúrázzák, mert a gyereken az agresszívitás korai tüneteit vélték felfedezni. A cenzúra normális, de ha meghalljátok, mi került fekete listára... Az oroszlánkirály. Szülői megfigyelések szerint Az oroszlánkirály hatására a három éves gyerek a játék oroszlánnal rémületes támadást indított a játék zebra irányába. Csúnya morgós-hörgős-megevős támadást. Hogy a szülői elvrendszer szerint pontosan milyen viszonyulás volna normális az oroszlán és a zebra között, azt nem tudom. E történetet hallva viszont eszembe jutott a vicc, mikor a szülők Andersen helyett a Bibliából olvasnak fel esténként a gyerekeknek, hogy azok csak jó példát lássanak, mire másnap a pajkos csemeték keresztre-feszítősdit játszanak a homokozóban. Nem vagyok szakértő. De hiszem, hogy az agresszió nem valami rettenetes dolog, sőt hogy a gyerekbe az eleve bele van szerelve. Nem hiszek "a másikat szeretned kell" típusú mondatokban. Nem hiszem, hogy az agressziót ki kell gyomlálni a gyerekből, mint valami oda nem illő gazt, de hiszem, hogy vissza kell azt vágnunk, ha elburjánzik.


És tudjátok, mit? Nem hiszek abban, hogy a gyerek a TV-től lesz agresszív. Sokat árthat a TV, de csak akkor veheti át az irányítást a gyerekünk fölött, ha mi átengedjük neki.

Akit semmiképpen ne engedjünk irányítani, az az apa! Minap hallom, ahogy a lányom kérdezi: miért kékek a nénik, bácsik? Hát a Titanic vízben lebegő, fagyott tetemek részénél tartottak. Rászóltam, kapcsoljon valami gyerekbarát műsorra. Mikor újra bementem, már a Gyilkos nőket nézték...

Kormos Anett további cikkei ide kattintva olvashatóak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja