SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tettél újévi fogadalmat? - Tipp a megvalósításhoz

Singola Edit [cikkei] - 2010-01-04
Mintha kiment volna a divatból az újévi fogadalom szokása. Néhány évvel ezelőtt hallottam ismerősöktől-ismeretlenektől, miket fogadnak meg az év első napján. De most szinte senki nem tesz már fogadalmat. Mi történik? Gyávák vagyunk, nincsenek céljaink, tudjuk, hogy úgysem tartjuk be?

A fogadalom valamiféle misztikus dolog, valamilyen ígéret megtételére utaló szóbeliség, amit akár mások előtt is felfedünk, vagy csak magunkban hangoztatunk. Azért fontos hangoztatni, mert ha nem adunk nyomatékot a fogadalomnak, akkor az nem is fog megvalósulni. Már a kifejezés is arra utal, hogy az adott szó kötelez.

Nem szeretjük a kötelezettségeket, az elvárásokat. Mindenki szabad és öntörvényű akar lenni, talán emiatt felejtődik el az újévi fogadalom.

Milyen újévi fogadalmakat tettünk?

cetliAkik tettek fogadalmat, azok ígéretei nagy százalékban a leszokás és a fogyás terén hangzottak el. A családot érintve, többen megfogadták, hogy több időt töltenek a családdal és a gyerekkel.

Amint egy másik
cikkünkben már taglaltam, nem az a fontos, hogy épp január elsején tegyünk fogadalmat. Az év bármely napján megtehetjük ezt. Az elhatározás a lényeg, aztán pedig a megvalósítás.


Tipp a megvalósításhoz:

Készítsünk listát azokról a dolgokról, amelyekkel elégedettek vagyunk az életünkben. Ez egyfajta hála is lehet, ami által jobban érzékeljük, mennyi jó dolog van, aminek örülhetünk.



Aztán vegyük számba, miken szeretnénk változtatni. Készítsünk erről is egy listát az előbbi mellé, majd ízlelgessük az életünket a papír alapján úgymond fehéren-feketén.

A változtatnivalókat írjuk fel jó nagy betűkkel külön kis cetlikre is. Én tavaly azt csináltam, hogy ezeket a cetliket beledobáltam egy dobozba, és az év post itsorán időnként elővettem, ami már megvalósult kivettem, közben emlékeztettem magam a hátralévőkre. Az a jó, ha az év végére elfogynak a cédulák, akkor jöhetnek az újak.

Ha látjuk magunk előtt leírva a terveket, fogadalmakat, jobban tudatosulnak, az agyunk vizuálisan is elraktározza. Emiatt szoktuk a hűtőszekrényre tűzdelni az emlékeztetőket, esetleg ha fogyni akarunk, a fényképünket, hogy figyelmeztessen, mielőtt nassolnánk.

Te tettél újévi fogadalmat?

Mondd el nekünk, mit fogadtál meg, ha kérdésed van, fordulj bátran szakértőnkhöz!
Fórumon is eszmecserébe bocsátkozhatsz, de Közösséget is hozhatsz létre a témában.

{POLL_LEFT_91}

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja