SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egészséges reggeli rohanós napokon is

Martincsevicsné Jenei Gizella [cikkei] - 2020-10-07
Egy óvodai, iskolai napon a reggeli készülődés tiszta káosz. Ezt szerintem egyetlen gyakorló anyuka sem cáfolja. Álmos vagy feszült gyermekek, eltűnő dolgok, esetenként elfelejtett feladatok és még sorolhatnánk. A reggelit pedig még meg sem említettem. Pedig fontos!

Táplálkozástudományi szakemberek kiemelik, hogy sok esetben a reggeli kihagyása okoz figyelemzavart, feszültséget és koncentrációhiányt a gyerekeknél.

Mit tartalmazzon egy egészséges, de gyorsan elkészíthető reggeli?

Három fontos szempontot érdemes figyelembe venned:

  1. Jó minőségű szénhidrát: ez legyen például teljes kiőrlésű gabonából készült pékáru, amely lassan szívódik fel, így hosszan tartó teltségérzetet biztosít.

  2. Fehérje: a jóllakottságot növeli, segít elkerülni a későbbi falásrohamokat.

  3. Rost: ezt zöldség vagy gyümölcs formájában tudod biztosítani.

Gyakorló anyukaként tudom, hogy nehéz mindig valami újat kitalálni a gyerekeknek. Legyen változatos, legyen finom és legyen egészséges. Ezt nem mindig könnyű betartani. Ha túl akarsz lépni a felvágott és zsemle variáción, akkor a következő szendvicskrémek segíthetnek. Nálunk nagy sikere van minden alkalommal.

Sárgarépás szendvicskrém

250 g tehéntúró
1 sárgarépa
1 kis fej hagyma
1 evőkanál tejföl

őrölt köménymag

A tejfölt és a túrót alaposan keverd el össze. A sárgarépát tisztítsd meg, majd reszeld le, és keverd a túrókrémbe. Sóval és őrölt köménymaggal ízlésed szerint ízesítsd.

Gombás-sajtos szendvicskrém dióolajjal

500 g csiperkegomba
250 g fetasajt
2 evőkanál olívaolaj
2 evőkanál dióolaj
1 közepes méretű vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 kiskanál kakukkfű és rozmaring
petrezselyem, só, bors

A hagymát és a gombát tisztítsd meg, majd vágd apró darabokra. Kevés olívaolajon fonnyaszd meg a hagymát, majd add hozzá az apróra vágott gombát és a fűszereket, majd pár perc alatt főzd össze. Ha kész, akkor egy kicsit hűtsd le, majd add hozzá a fetasajtot és a dióolajat és alaposan keverd össze.

Cottage cheese tökmagolajjal

1 avókádó
20 dkg cottage cheese
1 citrom leve
1 gerezd fokhagyma
só 
rukkola saláta
1-2 kanál tökmagolaj

Először keverd össze az avokádót és a cottage cheese-t, majd add hozzá a többi alapanyagot. Ha krémesebb állagot szeretnél, akkor használj tumixgépet, de ha szeretnéd megőrizni a cottage cheese állagát, akkor inkább csak egy villával keverd össze az alapanyagokat.

Ezeket a szendvicskrémeket elkészítheted előző este, így másnap egy szelet pirítósra kenve igazán finom reggelit készíthetsz. Kínálj hozzá idényjellegű zöldséget és máris biztosítottad a 3 fontos tápanyagot gyermeked számára.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja