SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Távol-keleti, mézes csirkefalatok

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-05-03
Szeretem a távol keleti konyha különleges ízeit. Olykor- olykor az otthonomba varázsolom mesés ételeiket. Egyszerűen elkészíthető, mégis különleges, édes ízvilágot szeretnék elétek tárni.

 

Mivel sokszor hallottam már azt, hogy egy keleti étel neve csábítóan hatott, egy ember ízlelő bimbóira, de a kóstolás közben kifordult a szájából, ezért azt javaslom, hogy elsőre csak egy adagot készítsünk belőle. Nekem nagyon ízlett, de mivel minden ember más és más, jobb kicsiben kezdeni.

Hozzávalók egy személyre:

  • Fél csirkemell filé,
  • só, fehér bors, delikát,
  • olaj a sütéshez,
  • 1 evőkanál cukor,
  • 2 evőkanál méz,
  • 1 teáskanál kurkuma,
  • fél evőkanál ecet,
  • 1,5 dl víz,
  • 1 lapos evőkanál étkezési keményítő, cseppnyi vízben oldva.

Először a megmosott húst vágjuk fel csíkokra. Közben, lehetőleg teflon sütőben, tegyünk fel pici olajat forrósodni. A csirkemellet pirítsuk meg, majd sózzuk, borsozzuk, delikátozzuk ízlés szerint. Pici chilit is tehetünk bele. Süssük aranybarnára, majd tegyük félre. Készítsük el a szószt. Elég egy tejforralót használnunk. A cukrot karamellizáljuk meg - vagyis tegyük a fazékba és közepes hőfokon olvasszuk, míg világosbarna karamellé nem válik -, vigyázzunk, mert gyorsan leég. Amint megolvadt, húzzuk félre és tegyük bele a mézet és a kurkumát. Keverjük jól össze, majd öntsük fel vízzel és tegyük vissza a tűzre. Hagyjuk kicsit főni. Ezalatt keverjünk ki egy lapos evőkanál étkezési keményítőt, picike vízzel - elég néhány csepp is -, míg csomómentes, tej színű folyadékot nem kapunk. Ezt öntsük a szószra és keverjük el. Hagyjuk még egyszer felrottyanni és a végén tegyük bele az ecetet. Ezután öntsük a húsra, vagy a húst a szószba és kicsit főzzük össze. Elég 5-10 perc. Tálalhatjuk zöldséges rizzsel, vagy egészben sült burgonyával.

Érdekesség: Tudtátok, hogy a kurkuma nem csupán egy keleti fűszer, hanem gyógynövény is? A curry elengedhetetlen alkotóeleme, amit nem csupán színezésre, tartósításra, de gyógyászati célokra is használnak. Gyulladáscsökkentő, antioxidáns, vírus-, baktérium- és gombaölő hatású. Segíthet a rettegett betegségek kezelésében és megelőzésében, ezért nem árt, ha néha belekeverjük ételeinkbe. Akár paprikás csirke alá is tehetünk egy keveset. Sőt, bevallom, húsvétkor én még tojásfestésre is használtam.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja