SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Receptek válogatós gyerekeknek

Családinet [cikkei] - 2010-08-16
Ismerős a jelenet, amikor a gyermek undorral tolja el magától a tökfőzeléket, vagy éppen kikanalazza a levesből a zöldborsót. A kisgyermekek szívesebben fogyasztják a színes, gusztán feltálalt étkeket.
Íme, néhány recept a kis finnyásoknak:

Színes tésztasaláta

Hozzávalók:

  • 20 dkg répa
  • 20 dkg tészta (nem makaróni)
  • 25 dkg uborka
  • 20 dkg sárga és/vagy piros paprika
  • 1 fej nem csípős hagyma
  • 25 dkg kisméretű paradicsom

Az öntethez.

  • 3-4 evőkanál ecet vagy citromlé
  • 3-4 ek. lehetőleg olívaolaj
  • só, bors, csipetnyi cukor az ízesítéshez
  • apróra vágott zöld fűszerek: zöldhagyma, petrezselyem, vagy saláta fűszerkeverék

Elkészítés:
A megtisztított egész répát megfőzzük a tésztával együtt.A megmosott uborkát, paprikát kis kockákra vágjuk. A főtt répát felkarikázzuk. A hagymát finomra vágjuk, és egy salátástálba tesszük az egészet, leöntjük a dresszinggel, és hozzáadjuk a kifőtt tésztát és a répát. Jól összekeverjük, ezután tányérokra porciózzuk és félbe vágott, kissé megsózott, fűszerezett paradicsomokkal rakjuk körbe a tányért díszítés gyanánt. A répa és uborka helyett tehetünk zöldborsót és kukoricát is, amit szintén együtt lehet főzni a tésztával.


Házi hamburger

A hamburgerért sok gyerek lelkesedik, mi szülők azonban nem annyira, de amit mi készítünk el, abban legalább tudjuk, mi van és egészséges is.

Hozzávalók 4 hamburgerhez:

  • 1 ek. olaj
  • 30 dkg darált marhahús
  • só, bors
  • 4 db zsemle
  • 8 szelet paradicsom,
  • 4 vékony szelet hagyma
  • 3 uborka felkarikázva,
  • 4 levél saláta
  • mustár, kechup, vagy majonéz, esetleg salátaöntet és saláta fűszerkeverék.   

Elkészítés:
A sütőt grillre állítjuk, és a legmagasabb fokozaton előmelegítjük.
Egy tepsire 25x25 cm-es alufóliát fektetünk és megkenjük olajjal. A darálthúst megsózzuk, borsozzuk, 4 lapos fasírtot formálunk belőle, majd ráhelyezzük a fóliára, és kétoldalt átsütjük, oldalanként kb. 6 percig úgy, hogy a legfelső sínre tesszük a tepsit. Ezután kettévágjuk a zsemléket, a vágott résszel lefelé tesszük a tepsibe, és kissé átpirítjuk a sütőben.
A következőképpen rakjuk meg a zsemlét:
Alulra jön a salátalevél, erre a mustárral megkent fasírt, melyet 2 szelet paradicsom és egy karika hagyma, 2-3 szelet uborka követ. Az egészet nyakon öntjük kechuppal, vagy majonézzel, megszórhatjuk saláta fűszerkeverékkel, majd befedjük a zsemle másik felével.

 

Sült krumpli másként

Újkrumplit dörzsivel letisztítunk, nyolc felé vágjuk, olajozott sütőpapírral befedett tepsibe rakjuk, megkenjük 3 ek. olaj és egy kk. só keverékével. Előmelegített sütőben 180 fokon Kb. 25 percig sütjük. Egy kis pohár tejfölbe borsot, pár csepp citromot, sót, karikára vágott snidlinget vagy újhagymát keverünk, és ezt öntjük a krumplira.


Tarka-barka rizottó csirkehússal

Olyan szép színes lesz ez az étel, az apró zöldségekkel, hogy bizonyára nem fog tőle elfintorodni a legkényesebb ízlésű kisgyermek sem. Ha az említett zöldségek közül nem szeret valamit, akkor kiválthatjuk reszelt répával, cukkínivel vagy tökkel.

Hozzávalók:

  • 20 dkg húsos piros paprika
  • 4 dkg csirkemellfilé
  • 2 ek. olaj
  • só, bors
  • 20 dkg rizs
  • 6 dl tyúkhúsleves (egy kockát elkeverünk ennyi forró vízben)
  • 15-20 dkg fagyasztott kukorica vagy kisebb doboz kukoricakonzerv
  • 20 dkg fagyasztott zöldborsó, igény szerint reszelt sajt

Elkészítés:
A megmosott paprikát apró kockára vágjuk, a szintén megmosott húst szárazra itatjuk, majd felkockázzuk. Az olajat egy teflonos lábasban vagy magasabb szélű serpenyőben felhevítjük, majd átpirítjuk benne a húst, ezután lefedve 5 percig kis lángon pároljuk, közben sózzuk, borsozzuk. Ezután kivesszük az olajból és lefedett edényben félretesszük. Ezután a paprikát és a rizst üvegesre pirítjuk, majd felöntjük a tyúkhúslevessel. és 5 percig főzzük fedő nélkül. Ezt követően hozzáadjuk a mélyhűtött kukoricát és a zöldborsót, majd további 10-15 percig, kevergetve főzzük. Személyenként 2-3 ek. reszelt sajtot is szórhatunk rá. Mielőtt teljesen elfőné a levét, tegyük hozzá a csirkemellet.

Figyelem! Ha konzerv kukoricát használunk, csak a hússal együtt adjuk az ételhez, különben szétfő.
 

Olvasd el ezt is: Válogatós a gyerek? Ha így tálalod az ebédet, mindent meg fog enni!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja