SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megy a Nyúl!

Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-04-14
Minden, ami szép és jó, így a húsvét is elmúlik egyszer. Ilyenkor sok étel megmarad, aminek kétséges a sorsa. Néhány tipp a maradék felhasználására.

A takarékos, de leginkább a nyugdíjas mindenféle furmányos dolgot kitalál ezek megmentésére, mert a megunt sonka, füstölt, csiribuk, csokoládé darabok, még megmenthetők és kellően tárolva az ínséges időkben jó őket előkapni és újrahasznosítani.
Már kezdésképpen el lehet tenni a mélyhűtőbe becsomagolva a sonkacsontot, főzőlét, valamint a csoki darabokat, ezt a sorsot ajánlom a megmaradt főtt füstölt árunak is. Dobozban, jól lezárt műanyag zacskóban, amiből kinyomkodtuk a levegőt.

Egy - két recept a további felhasználásra:

Mámuska receptje

Hozzávalók:

1 bögre bab személyenként
1-2 fej vöröshagyma
1 szelet füstölt szalonna
A babhoz képest fele mennyiségű savanyú káposzta
1-2 szál fehér- és sárgarépa
Füstölt csontlé és a maradékok (ha nincs, kiválóan alkalmas a füstölt fej, farok, köröm stb.)
1-2 bögre tejföl (kefir) a lé mennyiségétől függően
1-2 gerezd fokhagyma
Fűszerek, só, bors paprika, erős paprika, babérlevél, őrölt köménymag (ízlés szerint)
2-3 deci vörösbor

Elkészítése:

Az előző nap beáztatjuk a babot (a lusták megvehetik konzervben is 1 konzerv/fő)
Másnap először is megmossuk szépen a kezünket, és sapkát teszünk a fejünkre.
A felkockázott szalonnán üvegesre pároljuk a felvágott vöröshagymát, a karikára vágott répákat, majd egy-két deci vízben egy kicsit főzve beletesszük a csemegepaprikát, fűszereket, egy kis főzés után beletesszük a lecsorgatott babot, valamint a füstölt dolgokat, a sóval óvatosan bánjunk, hiszen a lében fövő dolgok is elég sósak lehetnek (utána sózni mindig lehet).
Ha a babunk félig megpuhult, lehet beletenni a kimosott jól kinyomkodott savanyú káposztát, valamint a fokhagymát. Lassú tűzön addig főzzük, amíg a benne lévő finomságok meg nem puhulnak, mikor minden elkészült, óvatosan hozzáöntjük a felmelegített tejfölt, egyet forralunk rajta és kész!

Legjobb ízű, ha van lehetőségünk, mindezt a szabadban, bográcsban készíteni.


Óriás túró-rudi

Ha maradt csokoládé, javaslom az alábbi kimondottan férfitársaimnak való süteményt, aminek elkészítése nem haladja meg a félórát, és miután nem kell sütni, nem fenyeget az a veszély sem, hogy leégetjük. A siker előre elkönyvelhető.
 
Hozzávalók:

Egy őzgerincforma, egy toll, vagy ecset a kenegetéshez.
1kg tehéntúró
1 zacskó (kis) mazsola előre beáztatva
2 csomag vaníliás cukor
1 rumaroma (rum)
1 zacskó zselatinpor
1 marék tört csoki (Katica tortabevonó)
citromhéj, cukor, édesítőszer, 2-3 kanál étolaj

Elkészítése:

Fogunk egy mély tálat, amelyben nyugodtan kotyvaszthatunk.
Először is beletesszük a hozzávalókat: túró, cukor, vaníliás cukor, lecsöpögtetett mazsola,  reszelt citromhéj és jól összekeverjük. Közben óvatosan, a használati utasítás szerint felolvasztjuk a zselatint, és hozzákeverjük a tálban lévőkhöz.
Az egész krémszerűséget jól belenyomkodjuk az őzgerincformába, fóliával letakarjuk és irány a mélyhűtő.
Másnap kivesszük, egy kis melegvízbe állítás után kiöntjük egy fóliával letakart tálra.
Gőzön felmelegítjük a csokoládét, és beleteszünk 2-3 kanál olajat (margarint), a jobb kenhetőség miatt és evvel szépen bekenegetjük a fagyott alapot úgy, hogy utána a fehér ne látszódjon ki. Irány vissza mélyhűtő, majd egy - két óra múlva áttesszük a sima hűtőbe, pár óra múlva fogyasztható.

Jó évágyat!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja