SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Farsangi papírmasé álarc

Családinet [cikkei] - 2006-01-19
Itt a farsang, és már régóta áll a bál, hogy a gyerekek milyen jelmezbe bújjanak. A jövő héten lesz az iskolai ünnepség, és még most sem sikerült eldönteni, hogy kiből mi legyen. (Jaj, most nem a pályaválasztási mizériára gondolok, szerencsére az még odébb van.) Olvasóink tarsolyában szerencsére erre a problémára is volt megoldás. Készítsünk álarcot!

Hozzávalók:

- 1 db műanyag álarc gipszkiöntő forma (bármely hobbiboltban beszerezhető)

- gipsz
- gyurma
- alufólia
- krepp-papír
- olló
- tapétaragasztó
- kis bátorság:-)

 

Az elkészítés menete:

A hobbiboltban egy műanyag álarcformát vásároltunk, ebben öntöttük ki gipszből a szükséges mennyiséget. A gipszálarcot a gyerekek gyurmával formázták tovább. (kampós orr, egyszarvú, pikacchu-nak 2 szarv stb.), ezután alufóliát simítottunk a kész formára. Krepp-papírt (más papír is megfelel, nekünk ez vált be, meg rugalmas, jól formázható) szabdaltunk apró darabokra, és tapétaragasztóval 3-4 rétegben felsimogattuk a formára. Száradás után a szilárd formából kivágtuk a szemet, szájat. Ezután, díszítettük (lehet festeni, gyöngyözni, hajat pl tűzőgéppel rátűzni...., gumizni.)

És kész!

Az ötletet Takácsné Évától kaptuk, köszönjük!

www.abbcenter.com/gyermekneveles

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja