SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mákos guba recept karácsonyra

Családinet [cikkei] - 2014-12-16
A Mi kerüljön az asztalra karácsonykor? című cikkünk receptje.
Mákos guba recept karácsonyra

Hozzávalók:

  • 6 szikkadt kifli
  • fél liter tej
  • 15 dkg darált mák
  • 10 dkg porcukor
  • 1 csomag vaníliás cukor (opcionális)
  • fél citrom reszelt héjja (opcionális)

A kifliket karikázzuk fel, majd a mák-cukor keverékkel szórjuk meg, és öntsük fel tejjel. 200 fokon süssük kb. 20 percig, amíg a teteje meg nem pirul. Ha szeretjük, adhatunk hozzá vaníliás cukrot vagy citromhéjat is.

Mostanában a mákos gubához gyakran társítanak vanília sodót is. Íme, ennek a receptje:

Hozzávalók:

  • 2 tojássárgája
  • 3 evőkanál cukor
  • 1-2 evőkanál finomliszt
  • fél liter tej
  • 1 vaníliás cukor vagy egy rúd vanília vagy 2 mokkáskanál vanília esszencia

1. A tojássárgájához adjuk hozzá a cukrot és a vaníliás cukrot, amennyiben azt használunk. Ha vanília rudat vagy aromát választottunk, akkor azokat szintén most adjuk a keverékhez.

2. Keverjük össze az egészet egy viszonylag homogén, habos eleggyé, majd adjuk hozzá a tejet is, és vízgőz fölött főzzük meg úgy, hogy közben hozzáadjuk a lisztet, ügyelve, hogy ne legyen túl sűrű.

3. Ügyeljünk arra, hogy ne forrjon fel a keverékünk, mert az a tojást összerántja!

Mákos guba torta

Az előbb leírt módon készítsük el a mákos gubát, majd halmozzuk egy tortaformába. Amikor megsült, akkor tejszínnel, pudinggal vagy egyéb tetszőleges öntettel tálaljuk.




Kép: Wikipedia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja