SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készítsünk hóembert a szobában!

Somodi Eszter [cikkei] - 2012-02-03
Idén télen eddig nem volt szerencséjük a gyerekeknek a hóval. Annyi sosem esett, hogy egy tisztességes hóembert lehessen építeni, de talán majd a hétvégén... Addig is, míg várjuk az igazi havat, készítsünk magunknak a szobában hóembereket!

Nyomdázhatunk papírgurigával

Ehhez mindössze egy papírtörlő gurigája, egy folpack gurigája, némi festék és egy kék papír kell. A vastagabb papírguriga egyik végét fehér festékbe tunkoljuk, majd három karikát nyomdázunk vele. A vékonyabb (folpack) guriga végével a hóember karjait nyomdázzuk (lehet ásványvizes üveg kupakjával is). A kalaphoz a vastagabb papírguriga másik  végét kalapformára hajtogatjuk, ezt fekete festékbe mártjuk. A hópelyhek festékbe mártott ujjak lenyomatával készülhetnek. Filctollal rajzoljunk szemet, orrot, gombokat.

papirguriga

Készíthetünk papírból és zseníliadrótból

Vastag papírból, kartonból vágjatok ki egy hóembert. Hegyes ollóval szúrjatok lyukakat a képen fekete pöttyökkel jelölt helyekre. Narancssárga és fekete vagy barna zseníliadrótból vágjatok le kisebb darabokat, és hajlítsátok U alakba őket. Ezeket fűzhetik be majd a gyerekek orr, szemek és gombok gyanánt. A karjához egy hosszabb zseníliadrótot fűztünk végig a hóember háta mögött. Végül már csak fekete papírból kalapot vágjunk neki és ragasszuk fel a feje tetejére.

papirhoember zsenilia

Ragaszthatunk gombból

Gomb-hóemberünk úgy készülhet, hogy három fehér gombot egymás fölé ragasztunk egy kék papírra. A legfelső gombot úgy ragasszuk, hogy a gomblyukak adják a hóember szemét. Végül narancssárga papírból orrot, feketéből pedig kalapot ragasszunk neki.

Gyúrhatunk szappanból és papír törlőkendőből

Fehér szappant lereszelünk, hozzátépkedünk egy kevés fehér vécépapírt vagy konyhai törlőkendőt, és öntünk hozzá egy kevés langyos vizet, így jól gyúrható masszát kapunk. Ebből formázzuk ki a hóembereket! Szemük és gombjaik borsból készültek, kalapjaik ásványvizes üvegek kupakjai; seprűjük, szájuk és orruk ágakból lettek. (az orr ágacskáit piros festékbe mártottuk). Nagyon helyesek, és el sem olvadnak a szobában!

szappanhoember

Bármelyiket is készítjük el, biztosan kedves téli dísze lesz a gyerekszobának.

További otthon, könnyen megvalósítható játékötletekért látogass el a www.mindennapraegyjatek.hu oldalra, és nézz körül a blogomon is: http://blog.mindennapraegyjatek.hu/ Ha feliratkozol hírlevelemre, letölthető játékokat, feladatlapokat küldök ajándékba!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja