SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszvárás gyerekekkel

Somodi Eszter [cikkei] - 2012-03-22
Végre megérkezett a várva várt tavasz! Hamarosan a kerteket is ellepik a szebbnél szebb virágok. Hogy addig se kelljen nélkülöznünk a színeket, készítsünk vidám, tavaszi virágokat papírból, gombokból a gyerekekkel együtt, és díszítsük vele otthonunkat!

Mosogatószivacsból vágjunk ki szirom-formákat, karikákat, tulipán-formát, színes papírból pedig egy vázát. A vázát ragasszuk fel egy lapra. Tálkákba (tálkák híján egy szétvágott papírdoboz darabjaira) nyomjunk temperát. A formára vágott szivacsokat vizezzük be, facsarjuk ki, és adjuk a gyerekeknek, hogy a festékbe mártogatva virágokat nyomdázzanak velük! Kedves ajándék lehet szülinapra nagymamáknak, vagy akár majd anyák napjára is.

szivacsnyomda

Készítsünk nárciszt tojástartó dobozból! A tojástartó dobozt vágjunk szét. Egy kosárkát fessünk be sárgára, ebből lesz a virág közepe. Sárga papírból vagy gumilapból vágjunk szirmokat Fessünk egy faágat zöldre, és míg szárad, ragasszuk össze a virágszirmokat, és a közepére ragasszuk rá a tojástartó dobozból kivágott virágközepet. Végül ragasztópisztollyal a virág hátuljára ragasztjuk a zöldre festett ágat szár gyanánt. Szobanövények cserepébe szúrva nagyon jól mutat.

narcisz

Vékony drótra fűzzünk fel színes gombokat (az egyik lyukon alulról befűzzük, a másik lyukon visszahúzzuk, és a gombok alatt összetekerjük a drótot). Ha ezeket zöld szobanövényeink cserepébe szurkáljuk, tavaszi vidámságot csalhatunk a lakásunkba.

gombviragok

Az aranyesőhöz barna papírból vágjuk ki a bokor törzsét és ágait, ragasszuk fel egy papírra, majd adjunk a gyerekeknek sárga papírt, hadd tépkedjék, vagdossák apró darabokra. Ha ezzel végeztek, kissé összehajtogathatják, gyűrögethetik a sárga papírdarabokat, majd felragasztgathatják az ágakra.

aranyeso

Ha még több tavaszi ötletre vagy kíváncsi, keresd a Tavaszi Ötletfüzetemet, vagy nézz körül weboldalamon!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja