SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mi legyen a nyári kincsekkel?

Somodi Eszter [cikkei] - 2010-09-03
A kisgyermekes családok biztosan kénytelenek voltak a tengerparti vagy Balaton-parti nyaralásukból, egy nagy zsák kagylót, csigát, kavicsot hazacipelni, amit a gyerkőcök gyűjtögetettek. Ezeket a kincseket nagy kár volna csak bosszúsan ide-oda pakolászni a lakásban, mikor igazán szép alkotások születhetnek belőlük!

Tengerparti kincsek
Egy 1,5 literes pillepalacknak vágjuk le az alját, hogy egy kis tálkát kapjunk! Öntsünk bele gipszet, és kérjük meg a gyerekeket, hogy rakosgassák bele kincseiket (kagylók, csigaházak, kavicsok, botok…) Miután a gipsz megszilárdult (pár perc), vegyük ki a tálkából!

Tengerparti kincsek

Kavicsállatkák, kavicsszörnyecskék
Íme, egy újabb felhasználási módja a gyerekek által összegyűjtött temérdek kavicsnak: készítsünk belőlük kavicsállatkákat, kavics szörnyecskéket! Sikáljuk le a kavicsokat, és díszítsük kedvünkre fonal-hajjal, mozgó szemekkel. Biztosan nagy becsben lesznek tartva ezek a kis szörnyecskék!

Kavicsszörny


Színes kavicsok
A nyaralás alatt gyűjtött kavicsokat a következőképpen díszíthetjük zsírkrétával. Sikáljuk le a kavicsokat, majd tegyük forró sütőbe, hogy jól átforrósodjanak. Ezután papírbevonatukból kibontott zsírkrétákat érintsünk a forró kavicsokhoz. A színek keveredve olvadnak rá a kavicsokra, és csuda szép tarkává varázsolják őket.
Vigyázat!!! Csak óvatosan, mert a kavicsok forrók! Szóljunk többször is a gyerekeknek, hogy nem érhetnek hozzá a kövekhez. Sütőkesztyűvel vegyük ki a sütőből a kavicsokat! Egy gyerek elé egyszerre csak egy kavicsot tegyünk több réteg újságpapírra, és folyamatosan legyünk mellettük! Ha betartjuk ezeket az óvintézkedéseket, akkor igazán jó kis feladat ez, és az eredmény is gyönyörű!

Zsírkrétás kavics


Kavicsbútor
Készíthetünk a kavicsokból apró bababútorokat is. Válogassuk ki a megfelelő kavicsokat és ragasztópisztollyal ragasszuk őket össze.

Kavicsbútor

Album a nyári emlékekről
Azért, hogy majd a hideg, téli napokon is vissza tudjuk idézni nyaralásunk legkellemesebb pillanatait, készítsünk egy kis albumot a nyarunkról, nyaralásunkról!
Válogassunk ki fényképeket (itt figyeljünk rá, hogy gyerekszemmel nézzük a képeket, olyanokat válogassunk, amik nekik emlékezetesek. Lehet, hogy mi elolvadunk egy képtől, hogy ott milyen édes kis pofát vág a gyerek, de az még nem valószínű, hogy bármire is emlékezteti a lurkót)! Vegyünk elő egy füzetet, vagy fűzzünk össze pár lapot, és ragasszuk be a képeket! Írjuk mellé, hol, milyen emlékezetes dolog történt velünk. A gyerekek díszíthetik rajzaikkal, matricákkal.


Amennyiben még több játékra vagy kíváncsi, látogass el a www.mindennapraegyjatek.hu oldalra, ahol a fentieken kívül még sok-sok játékötlet, letölthető játék, mese, és érdekes cikk található!

 

indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja