SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gesztenye figurák

[cikkei] - 2004-10-01
Makk Marcit és Makk Marcsit biztosan csinált már mindenki, nem is egyet. Gesztenye Guszti is mindannyiunk ismerőse.

Alkossunk nekik széket, asztalt is, néhány gesztenye, néhány perc elég is.

Az ügyesebb kezűek, a bátrabbak viszont ne álljanak meg a megszokott figuráknál, alkossanak újakat is. Próbáltátok már a madarakat termésből elkészíteni?

Egy hosszúlábú madarat állíthatunk az ablakunkba: Egy nagyobbacska gesztenye, vagy egy gömbölyűbb makk pont jó lesz a testének. Ebbe szúrjunk bele két pálcikát, ebből lesz a két láb. Ha stabilan akarjuk állítani, a lábak végére húzzunk félbe vágott termést (apróbb makk, vagy gesztenye- a vágott felület legyen a talp), ezen már meg is tud állni. A test másik végébe egy újabb pálcikát kell szúrni, ez lesz a nyaka. Egy hosszabb makkot húzzunk ide, ez lesz a madár feje. Rajzoljunk rá szemet! Ha jól sikerült  a gyűjtő körutunk és még tobozunk is van kéznél, egyszerűen lehet szárnyat csinálni a madarunknak. A tobozról fejtsünk le néhány "pikkelyt", ezeket ragasszuk a testre. Ha bele tudjuk szúrni, akkor még a repülést is tudjuk utánozni. Újabb tobozdarabokat helyezzünk a test végére, ebből érdekes farka lehet a madárnak.

Ha már belejöttünk, ne hagyjuk abba, rakjunk össze hosszú kukacot, vagy házikót, nyakláncot, bízzuk   a fantáziánkra!

Hasonló cikkeink:

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Ceruzadísz

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Varázsoljunk állatkertet!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja