SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi alkotások

[cikkei] - 2004-09-08
Ha szerencsénk van, ilyenkor még nem esik sok eső. Használjuk ki az utolsó napsugarakat, sétáljunk sokat a parkokban, akinek lehetősége van, az erdőben! Nézzük meg, milyen szép színesek a fák, hogy sárgulnak a levelek, mennyi hullott már le a fákról!

 

Gyűjthetjük is a legszebbeket, legérdekesebbeket. Mindig vigyünk magunkkal olyan kis hátizsákot, kosarat (szatyrot), amibe a kicsi teheti a kincseit, nem nehéz neki, egyedül is elbírja. Ha tudunk gesztenyefát a közelünkben, vagy tölgyfákat, gyűjtsük össze ezek terméseit is! Mennyi mindent fogunk tudni ügyeskedni belőlük! A séta közben is vizsgáljuk meg, milyen érdekes: ha van még egy kis burka a gesztenyének, hogy az hogy szúr; milyen sokféle makkot találunk: van egészen apró, van hatalmas, van szőrös kalapú... Ha fenyvesben is járunk, szedegessünk tobozokat is, azokból is van többféle, ezeket is összehasonlíthatjuk.

A hosszú séta, kirándulás után, rendezgessük el a gyűjteményt. Préseljük le a leveleket, tegyük a terméseket is olyan helyre, ahol szellőzik, nehogy bepenészedjen!

 

Figura levelekbőlAz esősebb napokon pedig alkothatunk mindenfélét. A legegyszerűbb, kezdő kezeknek ajánlom, hogy egy sima rajzlapra érdekes képeket ragasszunk a falevelekből. Készíthetünk virágokat, fákat, esetleg állatokat, ami épp eszünkbe jut. Kicsit nehezíthetünk, festhetünk hátteret, képet a levelek köré, ha már ügyesebbek vagyunk.

 

 

Levéllenyomat

Próbáljuk ki, hogy milyen érdekes, ha egy egyszerű fehér lap alá elhelyezünk egy jól erezett levelet, krétával, vagy vastagabb ceruzával színezni kezdünk. Ha elég jól csináljuk, hamarosan kirajzolódik a papírunkon a levelünk.

Aki a festéket szereti inkább, az fesse be a kiszárított, préselt levelet, majd nyomjon rá egy üres rajzlapot. Alaposan simítsuk végig, és nézzük meg, milyen lett a levélnyomdánk!

 

 

 

Ha már  a papírra sok képet készítettünk, vegyünk elő textileket. A befestett leveleket rányomva, készülhet terítő, tarisznya, kinek mi tetszik:

 

Festett levelekfestett levelek tarisznyán

 

 

Aki nagyon belejött, ezeket a lenyomatokat is úgy helyezheti egymás mellé, hogy kép alakuljon ki belőle. Az alkotásunknak csak a fantáziánk szabhat határt!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja